Головна » 2017 » Жовтень » 31 » Колектив МДУ висловлює співчуття з приводу смерті старшого викладача Михайла Вініченка
11:02
Колектив МДУ висловлює співчуття з приводу смерті старшого викладача Михайла Вініченка

Адміністрація, викладачі, співробітники та студенти Маріупольського державного університету висловлюють найглибші співчуття

рідним та близьким старшого викладача кафедри теорії та практики перекладу

Михайла Михайловича Вініченка з приводу його передчасної смерті.

Михайло Вініченко народився у 1943 році в Амурській області. Навчався у Московському державному педагогічному інституті ім. М. Тереза, де вивчав англійську та іспанську мови, працював воєнним перекладачем-референтом в Азії, Африці, Західній Європі. Згодом переїхав до Маріуполя, вчителював у міських школах №№ 49 і 26.  

У 1998 році Михайло Михайлович почав викладати на кафедрі англійської філології Маріупольського гуманітарного інституту, згодом – на кафедрі теорії та практики перекладу Маріупольського державного університету. Протягом роботи керував гуртком художнього перекладу, проводив консультації для школярів Донецької області перед участю у II турі Всеукраїнської олімпіади з англійської мови. Михайло Вініченко залишив по собі значний слід, передусім, як світла, творча і небайдужа людина, Вчитель з великої літери, добрий друг студентської молоді.

Сьогодні Михайла Михайловича з теплом згадують його учні та колеги. В. о. завідувача кафедри теорії та практики перекладу Марія Смирнова: «Михайло Михайлович був завжди улюбленим викладачем для всіх студентів. Він ніколи не приходив на заняття без цукерок; інколи йдеш на перерві коридором, а він тобі подає цукерку або бутерброд, або шматок пирога; ділився з усіма – від ректора до незнайомого студента. Будучи студенткою, я дуже полюбляла відвідувати його гурток художнього перекладу, де ми перекладали казки, твори сучасних англійських письменників, сподівались опублікувати їх у Лондоні, а Михайло Михайлович надихав студентів, давав їм можливість повірити у себе. Це тяжка втрата для кафедри, студентів, усього університету, яка супроводжується безмірним відчуття суму, який неможливо передати словами». 

Світла пам'ять про виключно порядного і доброзичливого колегу, друга та Вчителя, Михайла Михайловича Вініченка, назавжди залишиться у серцях всіх, хто його знав.

Переглядів: 1108 | Додав: Прес-центр