Головна » 2018 » Грудень » 4 » Старший викладач МДУ Марія Смирнова розробила освітній проект і вирушила на стажування до Польщі
13:24
Старший викладач МДУ Марія Смирнова розробила освітній проект і вирушила на стажування до Польщі

Старший викладач кафедри теорії та практики перекладу Маріупольського державного університету Марія Смирнова ознайомилася з польським досвідом реалізації освітньої реформи під час стажування на базі університетів Варшави та Кракова. 

Поїздка була організована у рамках першого етапу українсько-польського проекту «Інноваційний університет і лідерство. Фаза ІV: комунікаційні стратегії та відносини університет-школа». Його мета – підготовка академічних лідерів, орієнтованих на вивчення та побудову нових моделей стосунків університетів із закладами середньої та професійної освіти.


Для участі у проекті українські науковці мали запропонувати ідею освітнього мікро-проекту з удосконалення роботи університетів і вітчизняної вищої освіти в цілому. Серед 140 претендентів, які подали заявки, конкурсна комісія обрала лише 25. 


Стажування у Польщі тривало протягом листопада. Воно передбачало серію тренінгів у Варшавському та Ягелонському університетах, а також консультації та індивідуалізовані зустрічі з представниками академічного менеджменту, органів державного управління, фондів, різноманітних навчальних закладів середньої та професійної освіти Польщі.
 

Серед найцікавіших зустрічей для себе відзначу спілкування з Держсекретарем Міністерства науки та вищої освіти Республіки Польща Пйотром Дарджіньскі, астрофізиком доктором Єжи Ляцковскі та директором V загальноосвітнього ліцею у Кракові Станіславом Пєтрасем. Вони поділилися досвідом впровадження реформ у сфері середньої та вищої освіти, відзначили, які з нововведень будуть корисними для України. 


Перебуваючи у Польщі, українські науковці відвідали бібліотеки, відділи промоцій та рекрутації Ягелонського та Варшавського університетів, кафедру українознавства Варшавського університету, Інститут національної пам’яті, Колегіум Майус, Польсько-Американський фонд Свободи. Учасники проекту поспілкувалися зі студентською радою Варшавського університету, обговорили сучасні підходи до навчання дітей з особливими освітніми потребами під час зустрічі з доктором Монікою Скурою.
 

Мене найбільше вразило відвідування центру синхротронного випромінювання «Соляріс», який дозволяє глибоко аналізувати матерію з позиції природничих, технічних наук (біології, хімії, фізики, нанотехнологій, медицини та низки інших). Також запам'яталися таємні лабораторії Центру інноваційних технологій, де виробляють ліки від СНІДу та онкозахворювань, центр науки «Коперник» у Варшаві, зокрема зала робототехніки. 


Наприкінці освітньої подорожі відбулася презентація проектів учасників. Експертами виступили заступник Міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич і професори Варшавського університету доктор хабілітований Роберт А. Сухарський і Тарас Фініков.
 

Я захищала свій міні-проект під назвою «Youth Science Festivals: проект з популяризації науки серед молоді». Він передбачає проведення чотирьох наукових заходів (Науковий ярмарок, Ніч у музеї, День культурного розмаїття, Форум молодих науковців) для школярів, студентства та молодих науковців на базі Маріупольського державного університету. Координатором проекту буде Рада молодих вчених МДУ, яка сприятиме подальшому впровадженню цієї практики на рівні міста, регіону та країни. Ініціативу гаряче підтримали Юрій Рашкевич і Тарас Фініков. Багато українських науковців виявили зацікавленість у проведенні подібних заходів у своїх університетах та запропонували допомогу в їх промоції. 


У рамках другого етапу українсько-польського проекту учасники мають реалізувати розроблені проекти на базі своїх університетів і наприкінці травня звітувати про результати на конференції у Києві.


Проект «Інноваційний університет і лідерство. Фаза ІV: комунікаційні стратегії та відносини університет-школа» реалізує Міністерство освіти і науки України та Міністерство науки і вищої освіти Республіка Польща за підтримки Фундації польських ректорів – Інституту суспільства знань. Співорганізаторами виступають Міжнародний благодійний Фонд «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики» і Спілка ректорів вищих навчальних закладів України. 


Читайте також: Начальник відділу міжнародних зв'язків МДУ Лідія Шевченко відвідала Штаб-квартиру НАТО у Брюсселі

Переглядів: 186 | Додав: Press