Головна » 2020 » Червень » 23 » Стратегія 2030: на базі МДУ обговорили перспективи розвитку вищої освіти
17:25
Стратегія 2030: на базі МДУ обговорили перспективи розвитку вищої освіти

23 червня на базі Маріупольського державного університету відбулося чергове засідання робочої групи за напрямком «Освіта» у рамках розробки Стратегії розвитку Маріуполя 2030. Зустріч мала на меті обговорення напрямків співпраці міської влади з університетами міста та ідей проєктів для спільної реалізації. 

У засіданні взяли участь експертка, ексміністерка освіти і науки України Лілія Гриневич, заступник міського голови Маріуполя Олександр Кочурін та представники закладів вищої освіти Маріуполя. 


Маріупольский держуніверситет представили ректор, Почесний Генеральний консул Республіки Кіпр у Маріуполі, професор Костянтин Балабанов, перший проректор, професор Олена Булатова, декан факультету філології та масових комунікацій, професор Світлана Безчотнікова, декан факультету іноземних мов, професор Олена Павленко, завідувач кафедри дошкільної освіти, доцент Олена Брежнєва, завідувач кафедри педагогіки та освіти, доцент Леніна Задорожна-Княгницька.


На початку зустрічі Лілія Гриневич зазначила, що університети відіграють важливу роль у формуванні майбутнього Маріуполя, адже вони є джерелом інтелектуального потенціалу і випускають спеціалістів затребуваних на ринку праці професій. На сьогодні найбільший попит у місті мають поліцейські, медичні працівники, вихователі та викладачі.


Для забезпечення міста кваліфікованими фахівцями представники вишів запропонували кожні два роки оновлювати освітні програми з урахуванням сучасних тенденцій і побажань потенційних роботодавців, запроваджувати дуальну освіту для якісного отримання теоретичних знань і здобуття практичних професійних навичок на підприємствах міста, розробляти освітні програми для підготовки майбутніх вчителів, які б дозволили викладати декілька предметів. Також присутні зійшлися на думці зробити більш доступною освіту для дорослих, зокрема людей третього віку та безробітних. 


Маріупольський державний університет активно співпрацює з міською владою. Спільні зусилля дозволяють здійснювати якісну підготовку педагогічних кадрів для закладів дошкільної та середньої освіти, підвищувати кваліфікацію вихователів, вчителів, психологів і бібліотекарів, покращувати імідж Маріуполя шляхом розвитку міжнародних зв’язків із країнами Європейського союзу. 

 

Читайте такожМаріуполь 2030: МДУ став учасником розробки Стратегії розвитку міста

Переглядів: 327 | Додав: Press