Головна » 2017 » Листопад » 23 » Студент МДУ Антон Самойленко взяв участь у міжнародному проекті «Історія починається в родині…»
10:55
Студент МДУ Антон Самойленко взяв участь у міжнародному проекті «Історія починається в родині…»

З 5 по 11 листопада студент Маріупольського державного університету спеціальності «Історія» Антон Самойленко разом с доцентом кафедри історичних дисциплін Світланою Арабаджи взяли участь у другому етапі міжнародного проекту «Історія починається в родині…», який відбувся у Міжнародному домі зустрічей молоді в м. Освенцимі (Польща). У проекті взяла участь молодь з України, Польщі та Німеччини. Кожен учасник презентував власні сімейні історії у вигляді інтерв’ю з рідними, які були свідками Другої світової війни. 

Доцент кафедри історичних дисциплін Світлана Арабаджи, яка є тренеркою проекту «Історія починається в родині», відзначила, що презентації сімейних історій усіх учасників були настільки різними, що це дало змогу розглянути теми родини та історії з двох перспектив: родини у історії та історії в родині, а також порівняти ситуації які відбувалися у трьох різних країнах приблизно одночасно. Подібні проекти дають можливість українській молоді вдосконалити мовні навички, сприяють подоланню стереотипів між представниками трьох країн та сприяють кращому розумінню історії Європи.   

Також учасники проекту мали змогу відвідати місце пам’яті – колишній концтабір смерті Аушвіц-Біркенау. 

Антон Самойленко: «Особливо вражаючим було те, що в експозиціях музею, який знаходиться на території колишнього концтабору Аушвіц можна побачити побутові речі загиблих: тисячі окулярів, зубних щіток, столових ложок, дитячого взуття... Людські речі без людей. Відвідування таких місць є важливим для розуміння природи тоталітаризму. Тут особливо яскраво сприймаються рефлексії пережитих людських страждань, цінності людської гідності. Та, власне, розуміння історії стає яскравішим і зрозумілішим через проекти, подібні до нашого».

Крім цього учасники відвідали Єврейський музей і попрацювали з історіями єврейських родин Освенцима, прослухали лекцію з історії Польщі та погуляли вулицями Кракова.  Більше про проект та історії родин учасників можна подивитися за посиланням.

Читайте також: У МДУ пройшли історичні читання, присвячені Революції Гідності

Переглядів: 263 | Додав: Press