Головна » 2017 » Лютий » 28 » Студенти і викладачі факультету грецької філології МДУ відзначили початок Великого Посту запуском повітряних зміїв
16:47
Студенти і викладачі факультету грецької філології МДУ відзначили початок Великого Посту запуском повітряних зміїв

27 лютого студенти і викладачі факультету грецької філології Маріупольського державного університету разом з учнями загальноосвітніх шкіл № 47, 18, 32 і 52 організували запуск повітряних зміїв, приєднавшись до грецької традиції святкування початку Великого посту. Яскравий захід організований МДУ спільно з Федерацією грецьких товариств України.

Викладачі кафедри грецької філології та перекладу, студенти і школярі розповіли присутнім про витоки свята і грецьких звичаях, пов'язаних з Великоднем і Великим Постом. Також прозвучали вірші на грецькій мові. Присутні на заході викладачі, відряджені Міністерством освіти і науки Греції, розповіли про хід поста, про обмеження в їжі, підкресливши, що головна мета посту полягає не у відмові від страв, а у духовній підготовці до свята Воскресіння Христового.

У Греції перший понеділок першої седмиці – офіційний вихідний. У цей день влаштовуються народні гуляння, невід'ємною частиною яких є запуск паперових зміїв, які у Греції називаються «χαρταετός», що в перекладі означає «орел з паперу». «Орли», які злітають у повітря, символізують те, що у дні Великого посту душа повинна прагнути до Бога в молитві та покаянні.

Читайте також: Заступник міністра закордонних справ Грецької Республіки Терренс Куїк відвідав МДУ

Переглядів: 434 | Додав: Прес-центр