Головна » 2018 » Червень » 5 » Студенти і викладачі МДУ взяли участь у круглому столі на тему «Репресії в Приазов’ї»
17:19
Студенти і викладачі МДУ взяли участь у круглому столі на тему «Репресії в Приазов’ї»

Минуло тижня студенти і викладачі історичного факультету Маріупольського державного університету взяли участь у круглому столі на тему «Репресії в Приазов’ї», приуроченому до 80-х роковин великого терору. Захід, організований архівним відділом Маріупольської міської ради, відвідали студенти I-II курсів спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» під керівництвом доцента кафедри культурології та інформаційної діяльності Ольги Кригіної і магістранти-історики під керівництвом доцента кафедри історичних дисциплін Вадима Коробки.

На круглому столі виступила голова Маріупольського історико-просвітного товариства «Меморіал», член Національної спілки журналістів України Галина Захарова, яка протягом 30 років досліджує проблему репресій в Україні. Галина Михайлівна поділилася зі студентами особистими хвилюваннями, які їй довелось пережити, гортаючи сторінки архівних справ про репресованих маріупольців. Дослідниця розповіла про те, як по крихтах збирала відомості про видатних маріупольців, які загинули в роки репресій.

 

Завдяки наполегливій праці Галини Захарової вдалося встановити імена та біографії багатьох маріупольців, які постраждали в роки репресій. Результати її багаторічної дослідницької діяльності представлені у збірках «Мариупольская трагедия», «Всех поименно назвать», «Хранить вечно», «Расстрелянное пароходство», «Жизнеописание знаменитых греков Украины. Дело К. Ф. Челпана. О первом Главном конструкторе двигателя танка Т-34» та інші. Деякі зі своїх книг авторка подарувала студентам МДУ.

 

Наприкінці зустрічі студенти і викладачі університету подякували Галині Захаровій і начальнику архівного відділу Маріупольської міської ради Тетяні Калашніковій за організацію круглого столу і зауважили, що проведення подібних заходів має велике значення для збереження пам'яті про трагічні події в історії Приазов'я. 

 

Читайте також: У рамках профорієнтаційної практики учні Маріупольського міського ліцею відвідали історичний факультет МДУ

Переглядів: 101 | Додав: Прес-центр