Головна » 2018 » Квітень » 5 » Студенти-історики МДУ побували на місцях нацистських концтаборів
18:18
Студенти-історики МДУ побували на місцях нацистських концтаборів

Студенти-історики Маріупольського державного університету відвідали Німеччину у рамках третього етапу молодіжного українсько-польсько-німецького проекту «Історія починається в родині». Організаторами проекту виступили Міжнародна громадська організація «Основи свободи» спільно з Міжнародним домом зустрічей молоді в Освенцимі (Польща) і Фундацією Нижньосаксонських місць пам’яті/Mісце пам’яті «Берґен-Бельзен» (Німеччина).

Студенти 4 курсу спеціальності «Історія» Антон Самойленко, Олександра Воротілова та Віктория Орос на чолі з доцентом кафедри історичних дисциплін Світланою Арабаджи відвідали Будинок Анни Франк у місті Олдау (Німеччина), де познайомилися з історією виникнення та особливостями функціонування місця пам’яті «Берґен-Бельзен». Учасники проекту розширили свої знання про події Другої світової війни, дізналися про основні етапи процесу трансформації табору для бельгійських та французьких військовополонених у концентраційний табір, відвідали залізничний шлях та історичні частини місця пам’яті «Берґен-Бельзен», познайомилися з особливостями формування експозицій виставки з історії табору.

 

Усвідомленню масштабів трагедії сприяв перегляд документальної відеохроніки про процес звільнення табору, поховання жертв та лікування в’язнів, які вижили. Для істориків дуже цінним було здобуття досвіду роботи з усною історією у Берген-Бельзені, робота з інтерв’ю зі свідками подій. Окрім того, учасники проекту мали змогу поспілкуватися з людиною, яка у складі військових сил Великобританії брала участь у звільненні концентраційного табору. 

 

Напередодні поїздки до Німеччини у Києві пройшла проміжна зустріч, на якій учасники проекту обговорювали тоталітарний режим за радянських часів, нацистські злочини під час окупації українських земель та Голокост. Таким чином, молодь морально підготували до відвідання місця пам’яті. Також учасники побували у Галузевому державному архіві Служби безпеки України, познайомилися з його історією, структурою, основними фондами, отримали змогу попрацювати з архівними справами. 

 

Під час участі у проекті студенти спеціальності «Історія» змогли поглибити та закріпити знання із низки навчальних дисциплін, удосконалити навички роботи з усною історією і найголовніше – поглибити розуміння необхідності захисту прав людини задля попередження злочинів проти людства.

 

По поверненні з Німеччини студенти поділилися враженнями від побаченого зі своїми колегами з молодших курсів. 

 

Читайте також: Студенти-міжнародники провели модельну гру «Рада Безпеки ООН» за участі школярів 


 

Переглядів: 325 | Додав: Прес-центр