Головна » 2016 » Липень » 7 » Студенти-історики МДУ повернулися з археологічних розкопок кургану «Могила Камишуватка»
02:01
Студенти-історики МДУ повернулися з археологічних розкопок кургану «Могила Камишуватка»

Два тижні археологічна експедиція Маріупольського державного університету на чолі з її керівником В'ячеславом Забавіним досліджувала розораний курган епохи бронзи. На карті середини позаминулого століття цей курган мав назву «Могила Камишуватка»

Всього археологи досліджували 13 поховань. Одне з них відноситься до початку 3 тис. до н.е., так званої ямної культури епохи ранньої бронзи. Знайдені останки людини зростом близько двох метрів. Його могила була перекрита величезними брилами. Щоб дістатися до знахідки археологам довелося використати важку техніку.

 

Інші 12 поховань відносяться до зрубної археологічної культури (16-12 ст. до н.е.). Це поховання епохи пізньої бронзи. Окрім останків під час розкопок були знайдені керамічні горщики, які піддалися камеральній обробці: знайдені вироби перемили реставрували і зашифрували учасники експедиції.

 

За словами керівника археологічної експедіціі МДУ В'ячеслава Забавіна була явна необхідність дослідження цих курганів, адже через результати багаторічного орання деякі поховання вже були пошкоджені. Саме заради збереження історичної спадщини археологи відправилися на розкопки.

 

Всього в археологічній експедиції взяли участь близько 30 осіб, у тому числі школярі, студенти, випускники та викладачі МДУ. Під час розкопок до групи приєдналися і місцеві краєзнавці. Великий інтерес до діяльності маріупольської еспедиції виявили народний депутат України Дмитро Лубінець і голова Мангушської райдержадміністрації Дмитро Черниця. Вони побували на місці розкопок та поспілкувалися з учасниками експедиції.

Усі знахідки після камеральної обробки та ретельного дослідження будуть передані на тимчасове зберігання до Маріупольського краєзнавчого музею, а інформація про них буде передана в Інститут археології Національної академії наук України.

Нагадаємо, що археологічна експедиція працювала на основі відкритого листа Інституту археології і дозволу Міністерства культури України за підтримки Мангушської районної держадміністрації.

Переглядів: 832 | Додав: Прес-центр