Головна » 2017 » Жовтень » 27 » Студенти Маріуполя та Львову разом прослухали лекції
16:30
Студенти Маріуполя та Львову разом прослухали лекції

27 жовтня на економіко-правовому факультеті Маріупольського державного університету відбувся виїзний навчальний модуль студентів магістерської програми з публічного адміністрування Школи управління Українського католицького університету (м. Львів). Разом з ними до Маріуполя з лекційними заняттями приїхали старший науковий співробітник Інституту історії України НАН України Олена Стяжкіна та політолог Олег Саакян

На початку зустрічі присутніх привітала перший проректор Маріупольського держуніверситету, професор Олена Булатова. Вона розповіла гостям про університет і побажала плідної дискусії. 

У своїх виступах вчені висвітлили процес конструювання стереотипу донбаської людини, питання створення «правильних біографій», етапи російської агресії та українського опору, починаючи з 2014 року, тощо. Серед слухачів були студенти історичного та економіко-правового факультету МДУ, Українського католицького університету і Приазовського державного технічного університету.

Подібні заходи особливо важливі в умовах складної військово-політичної ситуації на Донбасі. Вони сприяють зближенню молоді зі Сходу і Заходу України, допомагають виробити спільне бачення історичних подій і тих, які відбуваються зараз.

 Олександра Рабчевська (спеціальність «Міжнародні відносини» 4 курс): «Сьогоднішня лекція має для мене два ефекти: я отримала нові знання про особливості реформування менталітету населення Донецької і Луганської областей, та загалом усієї України за допомогою "советского мифа", як єдиного та безальтернативного джерела правил. Другий ефект - я маю надію, що такі лекції будуть спонукати населення України відкидати патерналістське радянське мислення».

Антон Самойленко (спеціальність «Історія» 4 курс): «Ця лекція цікава для мене не лише як для історика, але й як для жителя Донеччини. Наш лектор Олена Стяжкіна розповіла про міфи Донбасу й про те яку роль ці міфи відіграють в історії України та як само вони впливають на розвиток сучасності. До цьєї лекції я не замислювався над цим питанням».

Катерина Чульська (спеціальність «Політологія» 2 курс): «З виступа Олега Саакяна я дізналася про зміни які відбулися на Донбасі після розпаду Радянського Союзу та який вплив мав криміналітет 90-х років на Донецький регіон». 

Читайте також: Студенти МДУ жваво подискутували з народним депутатом України Дмитром Лубінцем

Переглядів: 471 | Додав: Прес-центр