Головна » 2017 » Листопад » 23 » Студенти МДУ приєдналися до всеукраїнської акції «Пам’ятаємо»
12:41
Студенти МДУ приєдналися до всеукраїнської акції «Пам’ятаємо»

Кафедра соціальних комунікацій Маріупольського державного університету і студенти спеціальності «Журналістика» провели круглий стіл «Штучні голодомори на Донеччині», приурочений до Дня пам’яті жертв голодоморів. Таким чином студенти і викладачі МДУ долучилися до до всеукраїнської акції «Пам’ятаємо».

В рамках круглого столу завідувач сектором культурно-просвітницької роботи наукової бібліотеки МДУ Дарина Дунук ознайомила студентів факультету філології та масових комунікацій з перебігом подій в Україні та на Донеччині під час Голодомору 1932-1933 років. Також нею була створена тимчасова виставка фондів бібліотеки МДУ з цієї теми: наукові та літературно-художні джерела, якими студенти можуть скористатися у разі потреби.

Старший викладач кафедри соціальних комунікацій Галина Кутнякова підняла тему голодів 1921-1922 років та 1946-1947 рр. в Україні, що дало змогу розпочати дискусію. Майбутні журналісти та працівники у сфері реклами та зв’язків з громадськістю найбільш жваво обговорювали професійний аспект: проблеми висвітлення у ЗМІ соціально дражливих тем загалом, і теми Голодомору зокрема. Водночас ними було проаналізовано наявність цієї теми в українському кіномистецтві, театрі, живописі та графіці, що спонукало до висловлення різних думок з приводу доцільності використання емоційної аргументації у журналістських текстах з цієї теми.

Студенти переглянули відеоматеріали про голоди та зазначили наявність стереотипів щодо цих подій, підкреслили різний набір цих стереотипів у представників старшого та молодшого покоління.

Среред гостей круглого столу був історик, громадський діяч Вадим Джувага, який розповів студентам маловідомі факти голодів саме в Маріуполі та про внесок маріупольських журналістів у підняття теми Голодомору у загальносвітовому масштабі.

Читайте також: На факультеті грецької філології та перекладу вшанували пам’ять загиблих жертв політичних репресій 1937-1938 років

Переглядів: 267 | Додав: Press