Головна » 2020 » Липень » 31 » Studconsult: студенти надають правову допомогу на базі Юридичної клініки МДУ
14:20
Studconsult: студенти надають правову допомогу на базі Юридичної клініки МДУ

Студенти спеціальності «Право» Віолета Дресвяннікова, Роман Шамара та Інна Михайленко реалізували проєкт Studconsult на базі Юридичної клініки Маріупольського державного університету.

Студентська ініціатива має на меті вирішення проблем надання безоплатної правової допомоги соціально незахищеним верствам населення шляхом залучення студентів-консультантів Юридичної клініки МДУ. Окрім практичної допомоги, молодь планує підвищувати рівень правової освіти маріупольців.


Ідея проєкту втілена у межах глобальної інноваційної програми «UPSHIFT Украина», завдяки якій майбутні юристи отримали грант від ЮНІСЕФ та Європейського Союзу. Студенти-волонтери юридичної клініки надають безкоштовну допомогу з питань цивільного, трудового, земельного, господарського, житлового та екологічного права, а також соціального захисту та пенсійного забезпечення.


Через епідеміологічну ситуацію робота клініки перейшла в онлайн-режим: правники спілкуються з клієнтами за допомогою телефону, проводять консультації у соціальних мережах і через електронну пошту. Як відзначила студентка Віолета Дресвяннікова, на початку епідемії до клініки надходили дзвінки з проханнями пояснити правила поведінки у період поширення COVID-19 з юридичної точки зору. За час карантину молодь вже встигла прийняти понад 100 звернень.


Після зняття карантинних обмежень студенти планують організувати виїзні консультації у населених пунктах сходу України, на лінії зіткнення. Консультації передбачають проведення міні-лекцій для жителів Сартани, Нікольського та інших селищ, де люди мають обмежений доступ до юридичної допомоги.


Молодь сподівається розширити клініку, залучивши до роботи більше студентів, а у майбутньому – трансформувати її в адвокатське бюро.


Юридична клініка МДУ знаходиться за адресою: пр. Будівельників, 129, каб. 201 (історичний факультет). Для отримання безоплатної правової допомоги звертайтеся за телефоном (066) 035-93-37 або електронною поштою urclinikamst@gmail.com у вівторок та четвер з 14:30 до 16:30.


Читайте також: Європейська освіта для студентів МДУ: Школа європейського права та управління надає стипендії на навчання

Переглядів: 268 | Додав: Press2