Головна » 2018 » Листопад » 23 » Студенти МДУ взяли участь у відкритті мандрівного фестивалю Docudays UA у Маріуполі
16:01
Студенти МДУ взяли участь у відкритті мандрівного фестивалю Docudays UA у Маріуполі

22 листопада студенти-історики Маріупольського державного університету відвідали XV Міжнародний мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

Фестиваль проходить за підтримки Посольства Швеції в Україні. Його мета – сприяти популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні. Фестиваль пропонує відвідувачам подивитися на питання нерівності з різних позицій – не лише через кіно, а й через правопросвітницькі та правозахисні заходи і дискусії. 


Як повідомив координатор фестивалю Docudays UA, голова правління ГО «Приазовська правозахисна група» Григорій Курачицький, найкращі документальні фільми про права людини зможуть побачити мешканці понад 250 населених пунктів України.


У Маріуполі відкриття фестивалю проходило в кінотеатрі «Победа». Студенти переглянули фільм-спостереження «Віддалений гавкіт собак» режисера Сімона Леренґа Вільмонта. Стрічка озвучена тифлокоментарем, що робить її доступною для незрячих глядачів. Саме вона отримала приз глядацьких симпатій на Docudays UA-2018. 


Після перегляду фільму відбулася дискусія, під час якої молодь звернула увагу на поширені стереотипи й обмінялася думками щодо того, як дотримуватися принципу рівності у повсякденному житті.


Нагадаємо, що кілька років поспіль кінопоказ у рамках Міжнародного мандрівного фестивалю Docudays UA проходив на базі Маріупольського державного університету, а в березні 2018 року з ініціативи доцента кафедри історичних дисциплін Світлани Арабаджи на історичному факультеті був створений кіноклуб Docudays UA «Human Rights». Засідання клубу, на яких учасники дивляться й обговорюють документальні фільми, проходять щомісяця.


Читайте також: На засіданні кіноклубу Docudays UA «Human Rights» студенти МДУ переглянули фільм «Відкритий урок» 

Переглядів: 145 | Додав: Press