Головна » 2021 » Грудень » 6 » Студенти МДУ здійснили освітню подорож до Німеччини
14:15
Студенти МДУ здійснили освітню подорож до Німеччини

Викладачі та студенти Маріупольського державного університету протягом тижня перебували у Німеччині. Вони відвідали семінари для представників університетів Чехії, Румунії та України, які проходили в Академії зі співробітництва з Центральною Європою. 

Подорож до європейської країни здійснили завідувач кафедри німецької та французької філології, доцент Юлія Кажан, заступник декана факультету іноземних мов, старший викладач Марина Марченко, диспетчер деканату факультету іноземних мов Наталія Кудря та студенти університету, які вивчають німецьку, як першу та другу іноземну мову: Крістіна Косолапова, Яна Курілова, Шавіль Молчанов, Ольга Гайдарова.  

 

На мій погляд, такі освітні поїздки – це можливість побачити, чим живе країна, мову якої ти вчиш, почути як розмовляють її носії та покращити власні мовні навички,
 

– студентка спеціальності «Філологія. Мова та література (німецька)»
Крістіна Косолапова.


Під час семінарів присутні обговорювали питання, пов’язані з історією та культурою Німеччини, зокрема Юлія Кажан виступила із доповіддю «Німецькі сліди в Україні». Дискусії дозволили молоді МДУ дізнатися який вплив на культуру та політику інших країн мали німецькі діячі, якими були причини і наслідки зведення Берлінської стіни, а також почути думки від представників різних країн та висловити власні. 
 

Я вже тричі була у Бад-Кіссінген на семінарах, які організовує Академія, і кожен раз мене вражає все: від підбору спікерів до доброзичливої атмосфери. Цього разу ми прослухали курс лекцій стосовно політичної культури України, Румунії, Чехії та Німеччини. Було дуже цікаво дізнатися про історичні події та сучасні реалії. Я зустріла нових інтернаціональних друзів, з якими ми не тільки плідно співпрацювали під час семінарів, практикуючи німецьку мову, але й цікаво проводили вільний час, досліджуючи країнознавчі особливості німецького побуту,
 

– магістр спеціальності «Філологія. Мова та література (німецька)»
 Наталія Кудря.


У вільний час викладачі та студенти гуляли містом Бад-Кіссінгем, екскурсію для учасників семінарів проводив керівник Академії зі співробітництва Густав Біндер, і на власні очі побачили пам’ятки архітектури Мюнхену, Нюрнбергу, Бамбергу, які раніше бачили на сторінках книжок.  
 

Було дуже цікаво на тиждень зануритися у німецьке середовище, побачити видатні місця, познайомитися з новими людьми та покататися на німецьких потягах, що їдуть зі швидкістю приблизно 180 км/год. Бад-Кіссінген – чудове містечко для тих, хто любить спокій і природу, проте саме Мюнхен занурив у німецьку культуру: європейська архітектура, люди у традиційних німецьких костюмах і звичайно ж пиво. Під час семінарів треба було докласти багато зусиль, щоб зрозуміти про що йдеться мова, та саме це надихнуло на подальше вивчення німецької,
 

– студентка спеціальності «Переклад (англійська) Ольга Гайдарова.


Кафедра німецької та французької філології та Академія зі співробітництва з Центральною Європою співпрацюють вже три роки. Партнерські зв’язки дозволяють студентам МДУ познайомитися з культурою, звичаями і традиціями Німеччини, а також вдосконалити знання німецької та попрактикувати її із носіями мови.


Читайте також: Соціальні перетворення і театр: студентка МДУ Поліна Ковалевська відвідала тренінговий курс в Іспанії


 

Переглядів: 472 | Додав: Press