Головна » 2019 » Травень » 13 » Студенти-журналісти МДУ обговорили особливості фактчекінгу
14:50
Студенти-журналісти МДУ обговорили особливості фактчекінгу

13 травня до Дня науки на базі прес-клубу кафедри соціальних комунікацій Маріупольського державного університету відбувся круглий стіл «Фактчекінг як професійна компетенція сучасного журналіста».

Про способи перевірки фактів (фактчекінг) майбутнім журналістам розповіла старший викладач кафедри соціальних комунікацій Олена Мельникова-Курганова. Напередодні заходу вона взяла участь у семінарі «Можливості та перспективи регіонального фактчекінгу», організованому ГО «Асоціація із міжнародних питань» (Чехія), Міністерством закордонних справ Чеської Республіки, українським фактчек-порталом «Без брехні».
 

На сьогодні фактчекінг є необхідним інструментом не тільки для перевірки достовірності фактів чи висловлювань публічних осіб, але й допомагає встановити причино-наслідковий зв’язок, тобто обставини та наслідки події, явища, факту. Цей метод поєднує у собі прийоми розслідування, журналістику даних та економічний аналіз. Фактчекінг – це основа журналістського розслідування,


– Олена Мельникова-Курганова.


Магістрантки спеціальності «Журналістика» Тамара Жихарева і Юлія Ралюк продемонстрували присутнім приклади неправдивих новин, маніпуляцій і пропаганди у мережі Інтернет. Під час засідання студенти розглянули специфіку фактчекінгу та верифікації як методів перевірки інформації, поширені помилки роботи над доказом, джерела інформації (офіційні сайти, реєстри), поняття факту, фейку, фактоїду.


Читайте також: Студентка МДУ Роксана Куранова заснувала незалежне медіа

Переглядів: 884 | Додав: Press2