Головна » 2018 » Жовтень » 26 » Студенти МДУ взяли участь у Всеукраїнському форумі студентського самоврядування
15:03
Студенти МДУ взяли участь у Всеукраїнському форумі студентського самоврядування

Студенти Маріупольського державного університу взяли участь в XI Всеукраїнському форумі студентського самоврядування, який минулого тижня проходив на базі Сумського державного університету. Нових знань і досвіду набували члени студентської ради МДУ Аліса Згара і Марія Реуцька.

Форум організувала громадська організація «Місто розумних» за підтримки Британської Ради в Україні і Міністерства молоді та спорту України. У заході взяли участь 200 студентів із різних регіонів України.

Насичена програма передбачала лекції більш ніж 20 спікерів, серед яких були автори студентських проектів, всеукраїнських ініціатив, представники профільних міністерств, Британської Ради, відомі медійники та громадські діячі, іноземні студенти. На панельних дискусіях учасники обговорювали відмінність та спільні риси студентського самоврядування в Україні і Великій Британії та шляхи його розвитку. 


Родзинкою заходу стала нон-стоп симуляційна гра, під час якої студенти відобразили структуру ректорату та мали змогу спробувати себе у ролі ректора. Також для учасників організували найбільший студентський нетворкінг та екскурсію містом.


Магістрантка спеціальності «Публічне управління та адміністрування. Місцеве самоврядування» Аліса Згара займає пост заступника голови студентської ради МДУ. Вона зазначила, що найкориснішим на форумі було спілкування із членами студради університетів Великої Британії. Іноземні студенти розповіли, що їх органи самоврядування створені для захисту прав студентів і надання допомоги в адаптації до навчання в університеті. Не менш цікаво було дізнатися про організацію роботи студентських рад інших університетів України. 

 

Ми прийняли рішення удосконалити роботу студентської ради нашого університету, і починати будемо зі структурних змін. У складі студради з'явиться студентська виборна комісія і контрольно-ревізійна комісія. Крім того, у розробці проект щодо поліпшення якості освіти. Як правильно зазначив один зі спікерів, радник Міністра освіти і науки України Михайло Винницький, завдання студентського лідера - служити студентам і університету,  

– Аліса Згара.

 

Марія Реуцька навчається на II курсі спеціальності «Філологія. Мова і література (німецька)» та є координатором науково-навчальної комісії студентської ради факультету іноземних мов МДУ. За словами дівчини, знання та навички, отримані під час форуму, вона обов'язково застосує у своїй роботі в органах студентського самоврядування, запропонувавши нові формати святкових заходів, способи поліпшення побуту студентів, які проживають у гуртожитку. Також Марія планує розглянути можливість участі студентів у грантових проектах міста.


Читайте також: Студенти МДУ відвідали тренінг Андрія Куликова на тему інформаційних війн

 

Переглядів: 151 | Додав: Press