Головна » 2013 » Червень » 4 » Сучасній економіці – сучасні спеціальності: у МДУ пройшла презентація нових освітніх програм
16:42
Сучасній економіці – сучасні спеціальності: у МДУ пройшла презентація нових освітніх програм


дивитись відео

 

 

4 червня 2013 року в Маріупольському державному університеті відбулася презентація нових освітніх програм, підготовка за якими розпочнеться вже з 2013-2014 навчального року: бакалаврських програм «Міжнародний бізнес» і «Системний аналіз», магістерських програм «Управління фінансово-економічною безпекою» і «Практична психологія».

У своєму виступі ректор МДУ Костянтин Балабанов зазначив, що згідно з рішенням Державної акредитаційної комісії України 30 травня 2013 МДУ отримав право на здійснення підготовки в обсязі по 30 осіб за спеціальностями: «Міжнародний бізнес» і «Системний аналіз», «Управління фінансово-економічною безпекою» і в обсязі 20 осіб - за спеціальністю «Практична психологія».

На презентації також були присутні:

- Заступник міського голови - директор департаменту економіки Маріупольської міської ради Андрій Каргін,
- Начальник управління освіти Маріупольської міської ради Зиновія Дмитрієва,
- Директор ТОВ «Гранд Терра Інвест», голова Ради громадських організацій підприємців міста Маріуполя Євген Путятін,
- В. о. директора з персоналу та соціальних питань ПАТ «ММК імені Ілліча» Вадим Бойченко,
- Заступник генерального директора - директор з загальних питань та зв'язки з громадськістю ПАТ «Азовмаш» Костянтин Іващенко,
- Заступник генерального директора з кадрів ВАТ «Экоильичпродукт» Олена Макарова,
- Начальник економічної служби ДП «Маріупольський морський торговельний порт» Алла Кравченко,
- Заступник начальника Маріупольського МУ ГУМВС України в Донецькій області Микола Побойний,
- Заступник начальника Маріупольської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби Андрій Долгальов,
- Начальник сектору Головного відділу в м. Маріуполі Служби безпеки України в Донецькій області Олександр Переверзєв,
- Керуючий філією Державного експортно-імпортного банку України в м. Маріуполі Дмитро Дресвянников,
- Керуючий філією Першого українського міжнародного банку в м. Маріуполі Андрій Висоцький,
- Головний спеціаліст з інформаційних технологій ПАТ «МК« Азовсталь »Андрій Зайцев.

Забезпечувати підготовку за спеціальністю «Міжнародний бізнес» буде випускаюча кафедра міжнародної економіки у складі 8 докторів наук, професорів, 10 кандидатів наук, доцентів, з яких 7 - випускники Маріупольського держуніверситету. Випускники спеціальності «Міжнародний бізнес» можуть працювати в дипломатичних і торгових представництвах України за кордоном; у відділах та управліннях зовнішньоекономічних зв'язків міністерств, відомств, регіональних органів управління; в державних органах, які забезпечують регулювання та контроль за здійсненням зовнішньоекономічної діяльності (в податкових інспекціях, митних органах, аудиторських компаніях); в торгово-промислових палатах; в транснаціональних компаніях і підприємствах, що здійснюють міжнародну діяльність; в банківських і фінансових організація, що здійснюють операції з іноземними активами; організовувати свій бізнес.

Випускаючою кафедрою з підготовки бакалаврів за спеціальністю «Системний аналіз» є кафедра математичних методів та системного аналізу, на якій працюють 3 доктори наук, професори, 7 кандидатів наук, доцентів. Майбутні випускники спеціальності «Системний аналіз» можуть працювати в науково-технічних підрозділах великих підприємств і установ, в аналітичних відділах міністерств і спецслужб, центрах проектування баз даних; сфера їх діяльності - розробка автоматизованих систем і теорії прийняття рішень, управління, аналіз та програмне забезпечення діяльності банків, фондових, валютних і товарних бірж.

Випускаючою кафедрою, що забезпечує підготовку за новою магістерською програмою «Управління фінансово-економічною безпекою», в МДУ є кафедра економіки і фінансово-економічної безпеки. Організацію освітньої та наукової діяльності за новою спеціальністю забезпечуватимуть висококваліфіковані викладачі МДУ, серед яких 10 професорів, докторів економічних та юридичних наук, 17 доцентів, кандидатів економічних, юридичних наук, а також кандидатів наук з державного управління. Випускники-магістри спеціальності «Управління фінансово-економічною безпекою» можуть працювати в державних органах, які здійснюють боротьбу з економічною злочинністю, у відділах підприємств і фінансових установ, які забезпечують фінансово-економічну безпеку компанії, в охоронних структурах.

МДУ - перший вуз в Донецькій області, в якому буде відкрито магістратуру за спеціальністю «Практична психологія».

Організацію освітньої та наукової роботи з даної магістерській програмі здійснює випускаюча кафедра педагогіки і психології, основу наукового потенціалу якої складають 3 доктори наук, професори, 12 кандидатів наук, доцентів. Сферою діяльності магістрів-психологів є психологічні служби різних державних і комерційних підприємств і організацій, департаменти кадрової роботи та управління трудовими ресурсами компаній, установи освіти та охорони здоров'я, спеціалізовані соціальні служби з надання психологічної допомоги та консультацій, науково-дослідні інститути та університети.

Під час підготовки студентів за новими спеціальностями МДУ планує продовжити практику залучення висококваліфікованих фахівців із провідних вузів не тільки України, а й зарубіжних країн, з якими МДУ співпрацює протягом багатьох років, успішно реалізовуючи розроблену модель міжнародного співробітництва.

Ректор Костянтин Балабанов зазначив, що університет не зупиняється на досягнутому. І вже в червні 2013 року на засіданні Державної акредитаційної комісії України буде розглянуто питання про відкриття в МДУ нової спеціальності - «Здоров'я людини».

 

 

 

Переглядів: 627 | Додав: Прес-центр