Маріупольський державний університет
офіційний сайт
Вівторок, 23.01.2018, 01:57
Вітаємо Вас Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід
Меню сайту
Нормативні документи
НАШІ ПОСИЛАННЯ
Факультети
 • Сайт факультету філології та масових комунікацій МДУ
 • Сайт факультету грецької філології МДУ
 • Кафедри
 • Сайт кафедри соціальних комунікацій МДУ
 • Сайт кафедри культурології та інформаційної діяльності МДУ
 • Кафедра економіки та міжнародних економічних відносин МДУ
 • Наукове видання
  "Вісник МДУ"
  Корисні ресурси
 • Спілка ректорів вищих навчальних закладів України
 • Наукова бібліотека МДУ
 • Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
 • Державні закупівлі: офіційний загальнодержавний веб-портал
 • Головна » 2017 » Вересень » 8 » «Толерантність і повага до всіх робить життя краще», – випускник МДУ Павло Вишебаба обраний посланцем доброї волі ООН в Україні
  12:16
  «Толерантність і повага до всіх робить життя краще», – випускник МДУ Павло Вишебаба обраний посланцем доброї волі ООН в Україні

  Серед випускників Маріупольського державного університету є чимало людей, які досягли успіхів, працюючи за фахом, та водночас є ті, хто не обмежився професійним і кар’єрним зростанням. До таких належить Павло Вишебаба. Талановитий, ініціативний, небайдужий, один із кращих випускників спеціальності «Журналістика», він вирізняється незгасимою енергією та вмінням запалювати своїми ідеями. На початку вересня Павла обрали посланцем доброї волі ООН в Україні.

  За п’ять років, що минули по закінченні вишу, його життя зазнало таких кардинальних змін, що годі й уявити. Від самого початку Павло був активним учасником Революції Гідності. Прагнення змінити на краще життя людей і світ навколо спричинило відмову від продуктів тваринного походження і перехід до веганства. Потім було відкриття першого в Україні веганського ресто-кафе, заснування громадської організації «Єдина планета» і створення власного гурту One Planet Orchestra. Разом з тим Павло є люблячим чоловіком і батьком.

   Як відбувався процес обрання тебе посланцем доброї волі ООН? Що передувало цій події?

  Процедура обрання – це внутрішня процедура ООН. Я знаю, що вони розглядали багато кандидатур, серед яких значно-значно відоміші люди, аніж я. Обрано 10 людей в Україні і, судячи з цієї чудової компанії, гадаю, що головним критерієм було наступне: хто вже зараз пояснює і розповсюджує ідеї взаємоповаги, миру та толерантності. Обраним кандидатам запропонували, і, наскільки я знаю, всі погодились.

  Що змінилося/зміниться у твоєму житті у зв’язку із місією, покладеною на тебе як посла доброї волі? Які цілі та завдання стоять перед тобою?

  Завданням 10 посланців доброї волі ООН в Україні є залишатися самими собою і продовжувати робити те, що вони вже роблять, не зупинятися, масштабувати свою миробудівну діяльність. Програма розвитку ООН в Україні готова підтримувати наші ініціативи. Я є лідером гурту One Planet Orchestra, який розповсюджує ідеї рівності, а також ініціатором створення і членом ради Громадської організації Єдина Планета. В рамках роботи ГО ми поширюємо ідеї рівності всіх живих істот, пояснюємо необхідність зупинити насилля над тваринами, переваги мирного способу життя і відповідального споживання.

  Я відкрив перше веганське ресто-кафе в Україні, де ми демонструємо, яка смачна і поживна може бути їжа, при приготуванні якої не страждає жодна жива істота. Переваги рослинної дієти для екології неможливо перебільшити. ООН у своєму докладі наголошує, що глобальне зрушення людства до рослинної дієти може врятувати планету від найгірших наслідків змін клімату.

  Ця почесна посада насамперед дає більше друзів – люди, що розуміють переваги миру над війною, турботи над насиллям, що мають об’єднуватися і діяти разом. Добра воля живе в кожному з нас, поширювати знання і власним прикладом демонструвати повагу до інших – означає бути послом доброї волі, так що нас незліченна кількість в Україні, і разом ми здатні створити доброзичливий клімат в нашій країні, відкритий і поважний до всіх.

  У яких заходах ти братимеш участь у рамках співпраці з ООН, які спільні проекти будуть реалізовані найближчим часом?

  Я продовжу читати лекції, давати концерти, організовувати безкоштовну Освітню зону Єдиної Планети, але тепер також як посланець доброї волі ООН.

  З представниками ООН ми обговорюємо різні спільні заходи в рамках розповсюдження ідей взаємоповаги та толерантності. Однією з перших моїх пропозицій було приїхати в Маріуполь для того, щоб відіграти концерт One Planet Orchestra. Слідкуйте за новинами, це має відбутися вже цієї осені.

  Що дала тобі журналістська освіта?

  Цікаво, що серед 10 посланців доброї волі ООН в Україні двоє пов'язані з кафедрою соціальних комунікацій МДУ. Засновник Громадського радіо, журналіст Андрій Куликов викладає студентам МДУ. А я свого часу отримав тут спеціальність «Журналіст». Саме під час навчання в МДУ, будучі студентом, я почав займатися громадською діяльністю. Я навчався з радістю, ковтав знання і таке бажання вчитися зазвичай дає результат. Всім студентам раджу зайняти проактивну позицію у навчанні: не чекати від викладача, не жалітися на систему освіти, не шукати відмовки, а на повну використовувати момент – читати до пари і після пари, бути в бібліотеці чим частіше, просити викладача зупинитися на складних моментах, підходити із питаннями після пар і зрозуміти головне: ніхто вам нічого не винен. Візьміть і зробіть себе самі.

  Твої поради і побажання студентській молоді.

  Я люблю студентське середовище через те, що саме в цей момент у людини зазвичай виникає підозра, що зі світом щось не в порядку. Якщо ви таке відчуваєте, знайте, що ви праві! Існуюча цивілізація влаштована геть неправильно, тому що вона вбиває планету, на якій живе, наш єдиний дім. Через спосіб життя людства 110 видів тварин і комах вимирають щодня. Щосекунди вирубуються ліси площею у футбольне поле. Ґрунти втрачають родючість, вода забруднюється, людство вбиває 60 мільярдів тварин щороку.

  Людина – це звучить гордо? Сподіваюсь, студенти розуміють, що нинішній цивілізації немає чим пишатися, вона влаштована в корні неправильно. Тому що ґрунтується на принципах домінування і загарбання. Але є надія на іншу силу – всередині нас. Ми з вами маємо побороти бажання домінувати і зростити бажання потурбуватися про цей світ, про всіх, хто страждає. Зупинити руку, яка занесена над незахищеною дитиною чи твариною. Ми маємо бути не тими, хто захищає лише свої права, а тими, хто готовий вступитися за інших.

  Толерантність і повага до всіх робить життя краще. Знаєте чому? Коли ви доброзичливі і щиро бажаєте не спричиняти шкоду іншим, у вас стає багато друзів, а коли у нас багато друзів – ми щасливі. Іншого рецепту щастя не існує.

  Бажаємо Павлу невичерпної творчої наснаги та успішного втілення у життя всіх планів і задумів!

  Переглядів: 537 | Додав: Прес-центр


  Нагороди трудового колективу МДУ
  Пошук по сайту
  Календар
  «  Вересень 2017  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
      123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  252627282930             
                   
  Copyright Маріупольський державний університет © 2018

  Веб-дизайн, технічна підтримка та адміністрування:
  Белла Марина Віталіївна its.me.marina@gmail.com