Маріупольський державний університет
офіційний сайт
Середа, 21.02.2018, 11:02
Вітаємо Вас Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід
Меню сайту
Нормативні документи
НАШІ ПОСИЛАННЯ
Факультети
 • Сайт факультету філології та масових комунікацій МДУ
 • Сайт факультету грецької філології МДУ
 • Кафедри
 • Сайт кафедри соціальних комунікацій МДУ
 • Сайт кафедри культурології та інформаційної діяльності МДУ
 • Кафедра економіки та міжнародних економічних відносин МДУ
 • Наукове видання
  "Вісник МДУ"
  Корисні ресурси
 • Спілка ректорів вищих навчальних закладів України
 • Наукова бібліотека МДУ
 • Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
 • Державні закупівлі: офіційний загальнодержавний веб-портал
 • Головна » 2017 » Листопад » 3 » Традиційна зустріч з ректором на історичному факультеті МДУ
  16:29
  Традиційна зустріч з ректором на історичному факультеті МДУ

  2 листопада на історичному факультеті Маріупольського державного університету пройшла зустріч з ректором, професором, Почесним Генеральним консулом Республіки Кіпр у Маріуполі Костянтином БалабановимНа зустрічі були присутні декан факультету, професор Вікторія Лисак, науково-педагогічні працівники, співробітники та студенти.

  Свій виступ ректор розпочав, пригадавши історію створення вишу. Він зауважив, що саме на історичному факультеті працюють викладачі, які стояли у витоків університету, зокрема завідувач кафедри історичних дисциплін, професор Володимир Романцов. Загалом у структурі факультету 4 кафедри, на яких працюють 46 викладачів, у тому числі 8 докторів наук і 32 кандидати наук.

  Костянтин Балабанов зауважив, що беззаперечними перевагами історичного факультету є сильний кадровий склад і науковий потенціал, який демонструють кафедри, зокрема участь у наукових грантових проектах. З метою підготовки наукових кадрів на факультеті діє 6 аспірантур, 2 спеціалізовані вчені ради – з політичних та історичних наук, а цього року була відкрита докторантура зі спеціальності 032 Історія і археологія. 

  Окрему увагу ректор приділив діяльності постійно діючої Археологічної експедиції університету під керівництвом старшого викладача кафедри історичних дисциплін В’ячеслава Забавіна. Закономірним результатом успішної роботи експедиції стало відкриття Музею історії та археології МДУ.

  На сьогодні на факультеті навчаються 363 студенти, у тому числі студенти-іноземці з Азербайджану і Нігерії. Студенти історичного факультету займаються активною науковою та громадською діяльністю. Вони на гідному рівні представляють університет на всеукраїнських конференціях, олімпіадах, конкурсах наукових робіт, міських заходах. Так, цього року призерами ІІ турів Всеукраїнських студентських олімпіад за спеціальностями стали Олександр Щекутьєв («Історія») і Крістіна Білоус («Документознавство та інформаційна діяльність»).

  Спілкуючись зі студентами, Костянтин Балабанов відзначив, що у цьому семестрі 9-ти студентам-контрактникам була призначена стипендія Благодійної організації «Фонд Бумбураса», яка покриває вартість контрактного навчання. Окрім того, існує практика переводу студентів, які навчаються за контрактом, на вакантні бюджетні місця, і це також має стати стимулом для успішного навчання.

  Також ректор подякував за стабільну й ефективну роботу студентської ради факультету, яку вже чотири роки очолює студентка спеціальності «Історія та археологія» Дар’я Пістелева. Студактив регулярно організовує свята, бере участь у благодійних і профорієнтаційних заходах. 

  Серед першочергових завдань, які стоять перед факультетом, ректор виокремив проведення акредитації спеціальності «Політологія», підготовку документів для проходження ліцензування аспірантури за спеціальністю «Соціологія», завершення організації роботи соціологічної лабораторії університету.

  Наприкінці зустрічі Костянтин Балабанов привітав із Днем народження доцента кафедри культурології та інформаційної діяльності Юзефа Нікольченко, подякувавши йому за багаторічну добросовісну працю. Також він побажав усім присутнім здоров’я, добробуту й оптимізму для подолання будь-яких перешкод на шляху до мети.

  Читайте також: Ректор МДУ Костянтин Балабанов зустрівся зі студентами і викладачами економіко-правового факультету

  Переглядів: 364 | Додав: Прес-центр


  Нагороди трудового колективу МДУ
  Пошук по сайту
  Календар
  «  Листопад 2017  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
    12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  27282930

             
                   
  Copyright Маріупольський державний університет © 2018

  Веб-дизайн, технічна підтримка та адміністрування:
  Белла Марина Віталіївна its.me.marina@gmail.com