Головна » 2016 » Жовтень » 27 » Тренувальні навчання з відпрацювання плану евакуації співробітників та студентів МДУ
10:24
Тренувальні навчання з відпрацювання плану евакуації співробітників та студентів МДУ

26 жовтня у Маріупольському державному університеті пройшли спеціальні об'єктові тренувальні заняття з відпрацювання плану евакуації співробітників і студентів навчального корпусу № 2 у разі виникнення пожежі.

Тренування проводилося в рамках Плану основних заходів цивільного захисту МДУ на 2016 рік. Її метою було відпрацювання навичок поведінки в умовах надзвичайної ситуації, досягнення злагодженості в роботі керівного складу і формувань цивільного захисту під час ліквідації пожежі та її наслідків.

Навчання проходили за участю співробітників 22-ї ДРПЧ Центрального району м. Маріуполя на чолі з начальником варти Аріфом Абдуллаєвим і співробітників Маріупольської станції екстреної медичної допомоги під керівництвом заступника головного лікаря з оперативної роботи медицини катастроф Марини Базун. Від університету процес курирував керівник комісії з надзвичайних ситуацій МДУ, проректор з адміністративно-господарської роботи Сергій Гаєвець.

Заняття проводилися із залученням пожежно-рятувальної техніки. За розробленим сценарієм займання сталося в одній з аудиторій на другому поверсі триповерхової будівлі. Дізнавшись про те, що трапилося, черговий корпусу № 2 дав сигнал тривоги й повідомив про пожежу в ДРПЧ (за номером 101). Після сигналу куратори почали організовано виводити студентів із приміщень корпусу згідно з планом евакуації. Щоб мати можливість звірити кількість студентів, викладачі брали з собою журнали академічних груп. Одночасно з цим електрик університету знеструмив приміщення навчального корпусу.

Підрозділи 22-ї Державної пожежно-рятувальної частини вчасно прибули на місце проведення аварійно-рятувальних робіт та приступили до ліквідації загоряння. Змодельована надзвичайна ситуація передбачала евакуацію двох студентів з вікна другого поверху, так як вони не змогли вибратися через сильне задимлення в аудиторії. Для порятунку студентів співробітники ДПРЧ застосували 2-колінну драбину. Злагоджено спрацювали підрозділи станції екстреної медичної допомоги, які надали своєчасну та якісну допомогу студентам, котрі виступили в ролі потерпілих в ході рятувальної операції.

За підсумками тренувальних занять Сергій Гаєвець високо оцінив роботу колективу університету в умовах надзвичайної ситуації і подякував рятувальникам та медичним працівникам за допомогу у проведенні навчань.

Читайте також: Скайп-лекція для студентів МДУ від Президента Міжнародної поліцейської асоціації м. Ларнака (Кіпр) Андреаса Палларіса

Переглядів: 299 | Додав: Прес-центр