Головна » 2016 » Жовтень » 25 » У МДУ на історичному факультеті відкрилася виставка «Як ми вчилися в школі»
12:15
У МДУ на історичному факультеті відкрилася виставка «Як ми вчилися в школі»

Чим для нас є шкільний щоденник? Які почуття і асоціації виникають, коли ми про нього згадуємо? Які спогади залишилися у нас після закінчення школи? Візуалізовані відповіді на ці та інші питання представлені на виставці «Як ми вчилися в школі», яка відкрилася в Маріупольському державному університеті 25 жовтня.

Виставка організована доцентом кафедри історичних дисциплін МДУ Світланою Арабаджи, яка в цьому році стала учасницею програми «Студії живої історії». Це програма неформальної освіти молоді та підтримки її громадських ініціатив в напрямку альтернативного пізнання історії. В рамках цієї програми молодь розвиває критичний підхід до аналізу історичних подій і конструктів, досліджує історію в контексті сім'ї, міста і країни в цілому. Ця програма реалізується в Україні організацією «Інша овіта» в партнерстві з Союзом MitOst e.V. і фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та Фонду Роберта Боша в рамках проекту «Діалог заради змін».

Світлані Арабаджи вдалося зібрати команду однодумців з викладачів і студентів-істориків, які допомогли реалізувати цей проект в Маріуполі. Були проведені усноісторичних дослідження, а також соціологічні опитування трьох поколінь жителів Приазов'я. Одним із завдань команди було відродити інтерес молоді до минулого їх близьких і надихнути займатися усною історією. Грунтуючись на результатах соціологічного опитування та усноісторичних досліджень, автори виставки представляють «Піраміду почуттів», «Розсип асоціацій», «Кут покарань», «Дерево заохочень». Кожен з відвідувачів має унікальну можливість почути поліфонію спогадів про шкільні роки людей різного віку. А шкільні щоденники постануть і як засіб комунікації між школою, учнями і батьками, і як дзеркало масової культури, і як засіб самовираження.

Організатори виставки пропонують замислитися, як змінилася школа за останні 100 років і які потрібні зміни для того, щоб шкільне життя стало кращим. В рамках реформування системи освіти України, дана виставка є своєчасною і дуже актуальною.

Виставка триватиме у МДУ до 5 листопада 2016 року.

Читайте також: У МДУ завершилася XVI Тиждень італійської мови в світі

 

Переглядів: 457 | Додав: Прес-центр