Головна » 2017 » Грудень » 28 » У МДУ обговорили медіа-ситуацію у регіоні та можливості для місцевих ЗМІ
09:15
У МДУ обговорили медіа-ситуацію у регіоні та можливості для місцевих ЗМІ

27 грудня на факультеті філології та масових комунікацій Маріупольського державного університету відбувся круглий стіл  «Виклики та можливості для ЗМІ Маріуполя у 2018 році». Організаторами виступили громадські організації «Донецький інститут інформації» (Київ) і «Media in Cooperation and Transition» (Берлін) спільно з МДУ за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини. 

До участі були запрошені студенти спеціальності «Журналістика» і «Реклама та зв'язки з громадськістю», викладачі кафедри соціальних комунікацій Маріупольського держуніверситету, представники регіональних засобів масової інформації. 

На початку заходу з вітальним словом виступила декан факультету філології та масових комунікацій МДУ, професор Світлана Безчотнікова, директор ГО «Донецький інститут інформації», аналітик Віталій Cізов та голова ГО «Громадське телебачення Донбасу», журналіст Олексій Мацука.

Олексій Мацука окреслив медіа-ситуацію у регіоні на основі висновків, зроблених за підсумками дискусій під час цьогорічного форуму у Святогірську. Він нагадав, що цього року протягом «Донбас Медіа Форуму» обговорювалися такі важливі  питання, як використання «мови ворожнечі» у роботі журналістів та способи протидії її поширенню; можливості використання ресурсів міжнародних донорів та ЄС у роботі місцевих медіа; партнерство місцевої влади, громади та засобів масової інформації; дотримання правил професійної етики й особливий статус журналістики у період кризи. Також Олексій Мацука акцентував на тому, що МДУ єдиний виш у Донецькій області, який займається підготовкою журналістів.

Виступ викликав жваву дискусію. Учасники круглого столу обговорили проблеми та перспективи розвитку місцевих медіа, способи досягнення професійної солідарності журналістів, проблеми довіри аудиторії до ЗМІ, мови ворожнечі, фактчекінгу, дотримання журналістських стандартів в умовах криз і конфліктів, свободи слова, фінансування друкованих видань, діяльність редакцій та інші актуальні питання. Також присутні визначили плани на наступний рік, зокрема проведення «Донбас Медіа Форуму 2018», який проходитиме на базі МДУ. 

Читайте також: У МДУ обговорили специфіку роботи регіональних ЗМІ в умовах імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Переглядів: 255 | Додав: Press