Головна » 2020 » Липень » 8 » У МДУ обговорили можливості протистояння пропаганді та дезінформації
15:45
У МДУ обговорили можливості протистояння пропаганді та дезінформації

8 липня на базі Маріупольського державного університету відбувся семінар-практикум «Дезінформація як інструмент гібридної війни: особливості поширення та можливості протидії», який проходив за участі представників дипломатичних структур, експертів, військовослужбовців і студентів. Захід мав на меті ознайомити учасників із методами і технологіями дезінформації та засобами протистояння їй. 

Семінар організовано у рамках проєкту «Інформаційні війни проти України та інших європейських країн: досвід Литви у протидії пропаганді», що здійснюється за фінансової підтримки Програми розвитку співробітництва та просування демократії Міністерства закордонних справ Литовської Республіки та за сприяння Державного комітету телебачення і радіомовлення України.


На відкритті учасників привітали в.о. ректора МДУ, професор, Почесний Генеральний консул Республіки Кіпр у Маріуполі Костянтин Балабанов і голова Центру публічної дипломатії, ексвіцеміністр культури України з питань євроінтеграції Андрій Вітренко.


Костянтин Васильович відзначив, що МДУ активно розвиває дружні зв'язки з Литвою, зокрема з литовськими закладами вищої освіти. У 2016 році університет мав честь приймати Міністра закордонних справ Литовської Республіки Лінаса Лінкявічуса, а також Надзвичайного і Повноважного Посла Литовської Республіки в Україні Марюса Януконіса.


Під час заходу з доповідями виступили начальник відділу міжнародного співробітництва та комунікацій Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС Катерина Смаглій, головний спеціаліст відділу європейської та євроатлантичної інтеграції Державного комітету телебачення і радіомовлення України Ірина Жовта, експерти з комунікацій, питань інформаційних війн та інформаційної безпеки, а також вчені Вільнюського університету та Маріупольського держуніверситету. 


Учасники дискутували на теми інформаційних викликів і загроз, а саме протидії пропаганді на місцевому та державному рівнях, важливості посилення незалежних ЗМІ, протистояння маніпуляції та її впливу через телебачення та Інтернет. Практична частина заходу сприяла набуттю навичок розпізнавання фейків і критичного аналізу інформації.

 

Читайте такожСтратегія 2030: на базі МДУ обговорили перспективи розвитку вищої освіти
 

Переглядів: 274 | Додав: Press2