Головна » 2018 » Травень » 3 » У МДУ обговорили питання колабораціонізму на Донбасі
13:36
У МДУ обговорили питання колабораціонізму на Донбасі

3 травня на історичному факультеті Маріупольського державного університету відбувся круглий стіл на тему «Колабораціонізм на Донбасі як складова гібридної війни проти України». Захід організували кафедра історичних дисциплін та кафедра міжнародних відносин та зовнішньої політики МДУ.

Метою круглого столу є привернення уваги студентської молоді до питань російської гібридної війни проти України, співпраці частини мешканців окупованої території Донбасу з російською окупаційною владою та з’ясування політичних та правових аспектів сучасного колабораціонізму на Донбасі.

 

В обговоренні взяли участь викладачі та студенти історичного факультету спеціальностей «Історія», «Політологія», «Міжнародні відносини».

 

Завідувач кафедри історичних дисциплін, професор Володимир Романцов проаналізував питання про колабораціонізм в історії, доценти кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики Максим Булик і Олександр Черепченко розглянули передумови колабораціонізму на Донбасі та фактори його розвитку. У свою чергу, доцент кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики Сергій Пахоменко приділив увагу ролі інформаційного фактора у розвитку колабораціонізму на Донбасі.

 

У ході круглого столу учасники проаналізували причини та сутність такого суспільного явища як колабораціонізм, його типи, роль окупантів у його виникненні, мотиви цивільних мешканців до співпраці з окупантами, а також питання формування правової основи, яка визначає ставлення суспільства та держави до колабораціоністів.

 

Подібні заходи дозволяють студентам глибше проникнути в сутність сучасного колабораціонізму, з’ясувати можливі наслідки та засоби його протидії. 

 

Читайте також: МДУ об'єднав представників влади, силових відомств та науковців для обговорення питань протидії кібербезагрозам

Переглядів: 391 | Додав: Press