Головна » 2018 » Червень » 12 » У МДУ обговорили питання забезпечення сталого розвитку соціокультурних інституцій
17:28
У МДУ обговорили питання забезпечення сталого розвитку соціокультурних інституцій

12 червня з ініціативи кафедри культурології та інформаційної діяльності на історичному факультеті Маріупольського державного університету відбувся круглий стіл на тему «Наука у забезпеченні сталого розвитку соціокультурних інституцій».

У заході взяли участь викладачі, науковці, представники наукової бібліотеки МДУ і музею університету, члени наукових товариств «Контент» і «Парадигма», студенти спеціальностей «Документознавство та інформаційна діяльність», «Інформаційна, архівна та бібліотечна справа», «Культурологія».

 

З привітанням до учасників звернулася декан історичного факультету, професор Вікторія Лисак, яка розповіла про результати та перспективи проведення історичних, соціологічних, культурологічних досліджень на історичному факультеті.

 

Директор Державного архіву Миколаївської області Лариса Левченко зосередила увагу на факторах зростання потенціалу сучасних соціокультурних інституцій, музеїв, архівів, бібліотек. Вона поділилася досвідом діяльності архівних установ в умовах впровадження сучасних стандартів зберігання, використання, розповсюдження інформації архівних фондів, популяризації наукової діяльності архівів. Також спікер відзначила важливість підготовки фахівців у галузі архівної справи задля перетворення архівних установ на інформаційно-аналітичні центри соціокультурної взаємодії влади та суспільства.

 

Завідувач кафедри культурології та інформаційної діяльності, доцент Галина Батичко нагадала присутнім, що з 2014 року науково-дослідницьку роботу кафедри зосереджено на питаннях сталого розвитку в межах реалізації комплексної теми «Інформація та культура як онтологічна основа сталого розвитку людства». Наукові здобутки кафедральних досліджень презентовані на різних рівнях наукових досліджень, що проводяться викладачами та студентами, а також оприлюднюються на конференціях, круглих столах, обговорюються під час проведення засідань студентських наукових товариств.

 

Активна дискусія сприяла визначенню інноваційних напрямів наукових досліджень та шляхів створення безбар’єрних культурних центрів на базі кафедр класичних університетів.

 

Читайте також: Викладачі історичного факультету МДУ спонукали учнів замислитися над глобальними проблемами людства

Переглядів: 517 | Додав: Press