Головна » 2018 » Листопад » 9 » Історична політика Польщі, «неліберальна демократія» та наслідки трудової міграції: у МДУ обговорили теперішнє і майбутнє країни-сусіда
20:27
Історична політика Польщі, «неліберальна демократія» та наслідки трудової міграції: у МДУ обговорили теперішнє і майбутнє країни-сусіда

9 листопада у Центрі Балто-Чорноморських регіональних досліджень Маріупольського державного університету пройшов круглий стіл «Напередодні другого століття. Республіка Польща у сучасній Європі: досягнення, перспективи та виклики», приурочений до 100-ї річниці незалежності Польщі.

Захід організований з ініціативи доцента кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики Сергія Пахоменка спільно із диспут-клубом студентів-міжнародників «Виклики XXI століття».


В обговоренні взяли участь викладачі кафедри історичних дисциплін, кафедри слов’янської філології та перекладу, студенти й аспіранти МДУ. Свій погляд на ситуацію висловили депутат Маріупольської міської ради Оксана Гринько та зарубіжні експерти, які були на Skype-зв’язку: співробітник відділу політики безпеки і цивілізаційних загроз Інституту політичних наук Університету Вармії і Мазур доктор Кшиштоф Женгота (Польща), співробітник відділу міжнародних зв’язків Горно-металургійної Академії імені Станіслава Сташица в Кракові Андрій Івашко (Польща), аспірант Університету Делавера Пйотр Бєлінські (США).

 

Захід проходив у форматі живої бесіди, протягом якої учасники обговорили низку актуальних і гострих питань, у тому числі відносини Польщі з Євросоюзом, феномен «неліберальної демократії» та політику правлячої партії «Право і справедливість», історичну політику держави-сусіда, наслідки української трудової міграції для польської економіки.

 

Кшиштоф Женгота приділив увагу результатам недавніх місцевих виборів у Польщі і розкладу політичних сил перед виборами до Європарламенту та у польський сейм у 2019 році. Андрій Івашко представив детальну картину трудової та освітньої міграції українців до Польщі. Пйотр Бєлінські окреслив перспективи геополітичного проекту «Тримор’я». Оксана Гринько розповіла про діяльність польського місцевого самоврядування.

 

Польські експерти відзначили необхідність трудової міграції для розвитку польської економіки (в умовах виїзду самих поляків до країн Західної Європи), і це поступово усвідомлюють усі польські політичні сили. Загалом поляки більш позитивно ставляться до міграції з України, аніж з країн Азії та Африки, що є невтішним висновком для України, яка втрачає свій трудовий та інтелектуальний потенціал.

 

За словами експертів, незважаючи на беззаперечні успіхи в економіці, сучасне польське суспільство глибоко розколоте ідеологічно і політично, хоча напруження у відносинах України і Польщі, викликане розбіжностями у трактуванні історичних подій, поступово зменшується.

 

Читайте також: У рамках проекту Eразмус+ на базі МДУ створений Центр Балто-Чорноморських регіональних досліджень

Переглядів: 206 | Додав: Прес-центр