Головна » 2018 » Серпень » 30 » У МДУ підбили підсумки 2017-2018 навчального року
18:04
У МДУ підбили підсумки 2017-2018 навчального року

30 серпня відбулися загальні збори трудового колективу Маріупольського державного університету. Підсумки роботи колективу у 2017-2018 навчальному році підбив ректор МДУ, професор Костянтин Балабанов. Він привітав присутніх із початком нового навчального року і розповів про основні досягнення колективу.

Цього року МДУ, як завжди, був у центрі значущих подій, які проходили у місті та країні. У квітні на базі університету вже вдруге пройшов День кар’єри ЄС, були проведені масштабна наукова конференція з питань інтернаціоналізації вищої освіти України і круглий стіл «Кібербезпека в системі національної безпеки України: пріоритетні напрямки розвитку». Багато корисних проектів реалізовано у рамках співпраці з Головним управлінням Національної поліції України в Донецькій області, Головним територіальним управлінням юстиції в Донецькій області, Національною асоціацією адвокатів України

 

Крім того, виш виступив співорганізатором Міжнародного фестивалю «Маріупольська книжкова толока», проекту «М.АР.С. 2018: експедиція у стародавнє поселення людей епохи бронзи». Цікавою та корисною для студентів була програма внутрішнього обміну «GOxChange», під час якої вони змогли відвідати Ужгород.


Досить результативною була міжнародна співпраця вишу. У липні 2018 року МДУ приєднався до Мережі університетів Чорноморського регіону – авторитетної міжнародної організації, яка об’єднує понад 100 вишів з 12 країн світу. Таким чином, університет отримав нові можливості для встановлення нових міжнародних контактів, реалізації спільних із зарубіжними партнерами наукових, освітніх і культурних проектів.


Протягом навчального року вчені Маріупольського державного університету успішно працювали над проектом Erasmus+ «Переосмислення регіональних досліджень: Балто-Чорноморський зв’язок», який реалізується за участі провідних вишів Естонії, Польщі, Швеції та Литви. Мета проекту – розвиток вищої освіти в Україні у відповідності з європейськими стандартами освіти. До речі, нещодавно стало відомо, що МДУ пройшов відбір для участі у ще одному перспективному проекті Erasmus+ «Журналістська освіта задля демократії в Україні».


Приємно відзначити, що у 2017-2018 навчальному році 11 науково-педагогічних працівників успішно захистили дисертаційні роботи. Двоє отримали ступінь доктора наук, 9 – кандидата наук. За підсумками наукових досліджень у 2017 році викладачі університету опублікували 1226 наукових статей і науково-методичних рекомендацій, у тому числі 52 статті у зарубіжних виданнях і 149 статей у виданнях, які включені до наукометричних баз даних.


Високі досягнення у науковій діяльності демонструє і студентська молодь. Протягом навчального року понад 900 студентів взяли участь у наукових заходах регіонального, всеукраїнського та міжнародного рівнів й опублікували більше 1750 статей, тез і наукових доповідей. 19 студентів стали переможцями і призерами ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, Всеукраїнської студентської олімпіади та міжнародних конкурсів.


Особливо потішили результати вступної кампанії 2018 року. МДУ став лідером серед вишів Донецької і Луганської областей по кількості поданих заяв. До університету надійшло 2400 електронних заяв. За підсумками конкурсного відбору на 1 курс зараховано майже 600 осіб. 


Серед важливих завдань, які стоять перед колективом МДУ у 2018-2019 навчальному році, наступні:
- суворе дотримання принципів академічної доброчесності;
- розширення переліку спеціальностей на третьому рівні вищої освіти (аспірантура);
- розвиток інноваційного потенціалу студентів;
- оновлення інформації про викладачів кафедр у ЄДЕБО;
- перехід усіх факультетів на автоматизовану систему «Деканат»;
- завершення капітального ремонту гуртожитку тощо.


У процесі обговорення доповіді ректора виступили декан економіко-правового факультету Роман Толпежніков, завідувач кафедри дошкільної освіти Олена Брежнєва, проректор із соціальних та організаційних питань Сергій Гаєвець, голова профкому Олександр Каріда, голова студентської ради Сергій Яровий, доцент кафедри раціонального природокористування та охорони навколишнього середовища Христина Мітюшкіна. 


Роботу колективу присутні на зборах одностайно визнали задовільною. На завершення прозвучали побажання успішного навчального року, а також міцного здоров'я, сил та наснаги для досягнення поставлених цілей.


Читайте також: 3 вересня – посвята у студенти МДУ

Переглядів: 491 | Додав: Прес-центр