Головна » 2021 » Березень » 22 » У МДУ підбили підсумки XVII конкурсу літературних перекладів «ПереКЛАДач»
17:40
У МДУ підбили підсумки XVII конкурсу літературних перекладів «ПереКЛАДач»

19 березня на факультеті грецької філології та перекладу Маріупольського державного університету відбулося урочисте підбиття підсумків XVII конкурсу літературних перекладів «ПереКЛАДач», в якому взяли участь студенти та учні шкіл Маріуполя.

Конкурс проводиться щорічно з ініціативи студентського наукового товариства «ПереКЛАДач» під керівництвом старшого викладача кафедри слов’янської філології та перекладу Неллі Гайдук. Співорганізаторами виступили кафедри культурології та інформаційної діяльності, теорії та практики перекладу, італійської філології, грецької філології та перекладу і наукова бібліотека МДУ.

 

Цього року учасники представили 136 робіт у шести номінаціях. 20 перекладів надіслали студенти Маріупольського університету, 16 – здобувачі інших закладів вищої освіти.


Більшість номінацій конкурсу відвели для перекладу поетичного тексту. Перед авторами постало важке завдання зберегти стиль оригіналу, ритм і риму, а також відтворити особливості настрою та характеру ліричного героя.
 

Учасників конкурсу, які посіли призові місця, відзначили дипломами, а їх роботи включені до Збірника матеріалів XVII конкурсу літературних перекладів «ПереКЛАДач». Крім того, вчителям, які готували учнів до конкурсу, вручили почесні грамоти.
 

Я неодноразово брала участь у конкурсі "ПереКЛАДач". Ще позаминулого року я вперше вирішила спробувати перекласти поетичний твір, і у результаті отримала третє місце. Минулого року посіла перше місце у перекладі поезії з англійської мови, а цього року – друге у такій саме номінації. Та це не привід для розчарування, а навпаки стимул для подальшої активної участі! Організатори конкурсу надають можливість перекладати одразу кількома мовами і для перемоги у кожній із номінацій необхідно проявити кмітливість та усі свої творчі здібності,

– учасниця конкурсу Марія Безчасна.


Призери ХVII конкурсу літературних перекладів «ПереКЛАДач»

 

Читайте також: У МДУ пройшов обласний етап захисту наукових робіт учнів-членів МАН України

Переглядів: 164 | Додав: Press