Головна » 2017 » Жовтень » 26 » У МДУ підбили підсумки проекту з розробки українознавчих курсів для учнів з непідконтрольної території
15:39
У МДУ підбили підсумки проекту з розробки українознавчих курсів для учнів з непідконтрольної території

26 жовтня у Маріупольському державному університеті розповіли про результати реалізації проекту «Дистанційне навчення українознавчих курсів для учнів з тимчасово окупованих територій»У підсумковій конференції-презентації взяли участь ректор МДУ, професор Костянтин Балабанов, проректор з міжнародних зв’язків МДУ, координатор проекту Микола Трофименко, директор Маріупольського науково-методичного центру Оксана Гриньова, заступник директора НМЦ Лідія Коробченко, викладачі та вчителі, які брали участь у проекті.

Звітуючи про виконану роботу, маріупольські педагоги не лише презентували розроблені курси, а й представили результати опитувань школярів, які допомогли вдосконалити наповнення та форму подачі матеріалу. Вчитель НВК «школа-гімназія №1» Лариса Колесніченко розповіла, що її учні відзначили доступність і зручність освоєння дистанційних курсів. Вчитель Маріупольського технічного ліцею Наталя Петровська у своїй доповіді зазначила, яким має бути контент на думку учнів шкіл, і що саме необхідно враховувати при складанні даних курсів, а саме: завантаженість 11 класів, ступінь навченості, вид пам'яті і здатність до сприйняття інформації.

Вчитель ЗОШ № 17 Володимир Гречка зосередив увагу на концепції розвитку дистанційного навчання: «Курси це нова можливість передачі інформації. Платформа дозволяє отримати доступ до безперервного розвитку і знань». 

Проект реалізується Маріупольським держуніверситетом, Донецьким обласним інститутом післядипломної освіти та Маріупольським НМЦ за підтримки Міністерства освіти і науки України, Міністерства закордонних справ Литовської Республіки, Посольства Литви в Україні та організації «Lithuanian Development Cooperation». Він передбачає створення умов для доступної та якісної освіти для учнів 9-11 класів, які не мають змоги вивчати деякі предмети, пов'язані з українською мовою і культурою. Перш за все проект націлений на школярів, які проживають в зоні АТО і на тимчасово окупованій території України.

За підсумками проекту на навчальному порталі Маріупольського держуніверситету були розміщені електронні курси з української мови, української літератури, історії України (6-9 класи та 10-11 класи), фізичної та соціально-економічної географії України. Вже на наступний день після відкриття доступу до навчальних матеріалів відвідуваність порталу зросла в рази і склала більше 2500 відвідувачів на добу. Доступ був відкритий 1 жовтня.

Курси включають теоретичний матеріал, практичні завдання та добірку корисної літератури і інтернет-ресурсів, які допоможуть у вивченні українознавчих дисциплін. Розробкою курсів займалися вчителі маріупольських шкіл, співробітники Маріупольського науково-методичного центру, викладачі та співробітники Маріупольського держуніверситету.

Навчальними матеріалами можуть скористатися не тільки школярі, які проживають в зоні проведення АТО і на тимчасово окупованій території України, а й ті, хто закінчив школу і збирається вступати до українських вищих навчальних закладів, а також старшокласники, які хочуть повторити навчальну програму перед написанням зовнішнього тестування.

Основною умовою проекту є надання доступу до онлайн-курсів без необхідності проходити реєстрацію і завантажувати особисті дані, що особливо важливо для школярів, які проживають на непідконтрольною Україні території.

Читайте також: Семінар «Дистанційне навчання українознавчих курсів для учнів з тимчасово окупованих територій» у МДУ

Переглядів: 1032 | Додав: Прес-центр