Головна » 2018 » Грудень » 8 » У МДУ презентували монографію «Німецькі консули в Північному Приазов'ї»
13:31
У МДУ презентували монографію «Німецькі консули в Північному Приазов'ї»

6 грудня у Маріупольському державному університеті відбулася презентація монографії «Німецькі консули в Північному Приазов’ї», яка висвітлює роль німців у розвитку цього регіону.

Монографія професорів Бердянського державного педагогічного університету Ігоря Лимана та Вікторії Константінової видана за фінансової підтримки Генерального консульства Федеративної Республіки Німеччина у Донецьку (офіс Дніпро). Суттєву допомогу у проведенні дослідження авторам надали викладачі кафедри історичних дисциплін МДУ


Презентацію наукової праці відвідали викладачі, студенти й аспіранти історичного факультету, співробітники наукової бібліотеки Маріупольського держуніверситету, Центральної бібліотеки імені В. Г. Короленка, Маріупольської міської історичної бібліотеки імені М. Грушевського, Маріупольського краєзнавчого музею та представники органів місцевого самоврядування міста.


З вітальним словом до присутніх звернувся ректор МДУ, професор, Почесний Генеральний консул Республіки Кіпр у Маріуполі Костянтин Балабанов, Генеральний консул ФРН у Донецьку (офіс Дніпро) Вольфґанґ Мьоссінґер, секретар Маріупольської міської ради Степан Махсма та директор Маріупольського краєзнавчого музею Наталія Капустнікова.


Як розповіли професори Ігорь Лиман і Вікторія Константінова, книга «Німецькі консули в Північному Приазов’ї» оповідає про діяльність дипломатичних представників Німеччини у період від заснування у регіоні представництв Пруссії та великого герцогства Мекленбург-Шверін після Східної (Кримської) війни і до закриття представництв Німецької імперії на початку Першої світової війни. 


Дослідження науковців охоплює період з 1859 по 1914 роки. Біографії та аналіз роботи консулів подаються у контексті взаємин приазовського регіону та його портових міст Маріуполя і Бердянська, де були розташовані німецькі консульські установи, із землями Німеччини.


Читайте також: МДУ виступив співорганізатором круглого столу у рамках Тижнів Німеччини в Україні

Переглядів: 208 | Додав: Press