Головна » 2017 » Листопад » 24 » У МДУ презентували настільну історичну гру «Маріуполь step by step»
17:25
У МДУ презентували настільну історичну гру «Маріуполь step by step»

24 листопада у Музеї історії та археології Маріупольського державного університету пройшла презентація настільної історичної гри «Маріуполь step by step», створеної за підтримки Маріупольської спілки молоді і Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Гра розроблена членами студентського історико-археологічного наукового товариства МДУ під керівництвом викладачів кафедри історичних дисциплін Світлани Арабаджи і В’ячеслава Забавін. Вона охоплює хронологічний період з 1780 по 2017 роки і має три мовні версії: українську, російську та англійську. Переклад гри здійснювали кафедри української філології та англійської філології МДУ.

На презентацію настільної гри були запрошені викладачі факультету, студенти-історики, учні загальноосвітніх шкіл-партнерів проекту – №№ 24 і 10, представники міських бібліотек. Розповівши історію створення і правила гри, розробники запропонували присутнім перевірити своє знання історії рідного міста. 

Як зазначили організатори заходу, гра допоможе учасникам ближче познайомитися з історією і культурою Маріуполя.

«Нам хотілося подати інформацію у доступній формі, яка легко запам’ятовується, зробити так, аби процес вивчення історії міста був захоплюючим і цікавим. Оскільки у нас вже був досвід створення настільної гри «Гральний літопис Київської Русі» з використанням інтерактивної методики, і ми побачили позитивні результати, було прийнято рішення створити гру за принципом «Лінія часу». Для того, щоб дізнатися, які події з історії міста маріупольці вважають насправді значущими, ми розробили анкету, яку жителі могли заповнити в онлайн-режимі», – розповіла Світлана Арабаджи. 

Анкети заповнили понад 150 активних маріупольців, які пропонували свої варіанти назви майбутньої гри. У конкурсі на кращу назву перемогла Ірина Тимановська, яка запропонувала назву «Маріуполь step by step». Переможниця була запрошена на презентацію та отримала свій комплект історичної гри.

Комплекти гри також будуть передані до наукової бібліотеки Маріупольського державного університету, міських бібліотек, Маріупольської спілки молоді та шкіл-партнерів, які будуть використовувати їх на уроках історії та у позакласній роботі. 

Читайте також: Студенти МДУ взяли участь у навчальній грі «Життя як проект»

Переглядів: 484 | Додав: Press