Головна » 2017 » Квітень » 27 » У МДУ презентували переклад одного з 300 шедеврів світової літератури – поему-романс «Еротокрит»
10:00
У МДУ презентували переклад одного з 300 шедеврів світової літератури – поему-романс «Еротокрит»

27 квітня у Маріупольському державному університеті відбулася презентація перекладу поеми-романса «Еротокрит».

«Еротокрит» — перший класичний твір новогрецькою мовою, який з’явився в епоху венеціанського панування в середині XVII ст. Найбільша цінність цього твору – народна, чиста мова, звільнена від архаїзмів. Поема складається із 10 тисяч римованих строф-п'ятнадцатискладів, відомих також як «політична строфа».

1978 року рішенням ЮНЕСКО «Еротокрит» включено до переліку 300 шедеврів світової літератури. Незважаючи на велику популярність поеми у Греції, її перекладено лише чотирма мовами: французькою, англійською, італійською. Четвертою мовою перекладу стала українська. Переклав поему – романс відомий поет, перекладач, член Спілки письменників України Василь Степаненко.

 

Перші переклади Василя Степаненка з грецької були надруковані в сімдесяті роки минулого століття в журналі «Всесвіт». Це була поезія видатних поетів Яніса Ріцоса, Одісея Елітіса, Тасоса Лівадітіса. Тут вийшов і роман С. Пласковітіса «Гребля», який пізніше видало видавництво «Дніпро». Національне видавництво дитячої літератури «Веселка» випустило в світ низку книжок у перекладі Василя Степаненка. Це, зокрема, грецька народна казка «Півпівника», «Грецькі народні казки», повість Г. Казандзакі «Маленька героїня», роман Н. Казандзакіса «У Кноському палаці».

24 січня цього року Василь Степаненко отримав Премію Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського за переклад з грецької мови поеми Віцендзоса Корнароса «Еротокрит», що вийшов у Києві у Національному видавництві дитячої літератури «Веселка». Це перший український переклад одного із 300 шедеврів світової літератури за версією ЮНЕСКО.

Читайте також: Запрошуємо на виставку з фонду рідкісних та цінних книг «Не подвластны времени…»

 

 

Переглядів: 769 | Додав: Прес-центр