Головна » 2016 » Листопад » 9 » У МДУ пройшла ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Інформація та культура в забезпеченні сталого розвитку людства»
16:04
У МДУ пройшла ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Інформація та культура в забезпеченні сталого розвитку людства»

У Маріупольському державному університеті пройшла ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Інформація та культура в забезпеченні сталого розвитку людства». Організатором заходу виступила кафедра культурології та інформаційної діяльності МДУ.

У конференції взяли участь 10 докторів, 30 кандидатів наук, понад 100 викладачів та студентів вищих навчальних закладів, співробітників науково-дослідних центрів і працівників державних структур, установ і підприємств з Києва, Маріуполя, Миколаєва, Ніжина, Рівного, Сєвєродонецька, Харкова та інших міст України. Значний суспільний і науковий інтерес до проблем, які розглядалися на конференції, підтверджує участь у форумі вчених з Білорусії, Великобританії, Греції, Італії, Парагваю, Польщі, Філіппін.

 

З вітальним словом до учасників звернулась перший проректор МДУ Олена Булатова та побажала всім успіхів та великих досягнень. Також свої вітання у електроному вигляді передали учасники конференції: доктор наук з філософії, експерт з лінгвістики, професор Університету для іноземців м. Сієни Сімонетта Лозі та філолог, доктор педагогічних наук Університету імені Демокрита во Фракії (Греція) Софія Зерделі.

Забезпечення цілей сталого розвитку є актуальним завданням українського суспільства, що вимагає дотримання балансу між потребами людини в ресурсах та їх використанням. Динамічне просування в окресленому спільними інтелектуальними зусиллями напрямку вимагає підвищення уваги до культури як чинника соціалізації особистості, потужного механізму інтеграції та, врешті-решт, засобу міжпоколінної трансляції соціального досвіду.

На пленарному засіданні з доповідями виступили кандидат наук з мистецтвознавства, доцент, завідувач кафедри культурології та інформаційної діяльності МДУ Галина Батичко,  кандидат філософських наук, доцент кафедри культурології та інформаційної діяльності МДУ Степан Янковський, доктор філософських наук, професор, завідувач відділу лідерства та інституціонального розвитку Інституту вищої освіти НАПН України та афілійований науковий співробітник Центру російських та євразійських досліджень Університету Уппсала (Швеція) Сергій Курбатов.

Всього на засіданнях секцій ІІ Міжнародної науково-практичної конференції було заслухано понад 70 доповідей, під час обговорення яких всебічно аналізувалися соціокультурні аспекти забезпечення сталого розвитку суспільства. Найбільш цікаві доповіді студентів були відзначені дипломами оргкомітету.

За результатами роботи конференції буде видано збірник матеріалів, до якого увійдуть тези доповідей учасників.

Читайте також: У МДУ пройшла всеукраїнська інтернет-конференція з питань сучасної психології

Переглядів: 637 | Додав: Прес-центр