Головна » 2018 » Вересень » 18 » У МДУ пройшла перша зустріч учасників проекту «Mariupol Space for peаce»
16:00
У МДУ пройшла перша зустріч учасників проекту «Mariupol Space for peаce»

14-16 вересня на базі Маріупольського державного університету проходив тренінг для учасників проекту «Mariupol Space for peаce», націленого на побудову міжкультурного діалогу. Проект реалізує студентське наукове історико-археологічне товариство МДУ у партнерстві з Громадською організацією «Платформа ініціатив «МУВ» за фінансової підтримки Королівства Нідерландів, яка надається у рамках Програми розбудови миру та відновлення ПРООН в Україні.

Тренінг проводили доцент кафедри історичних дисциплін МДУ Світлана Арабаджи, яка очолює студентське наукове історико-археологічне товариство, та фасилітатор, виконавчий директор Міжнародної громадської організації «Основи свободи» Олег Овчаренко.


До ініціативної групи проекту увійшли 30 представників різних етносів — українці, греки, німці, вірмени, карачаївці, азербайджанці, росіяни, а також учасники з молдавським та італійським корінням. Близько половини учасників – це студенти-історики, -журналісти, -міжнародники Маріупольського державного університету.


Під час тренінгу члени ініціативної групи навчилися правильно будувати діалог, ознайомилися з принципами інтерв’ювання, продемонстрували свої організаторські і творчі навички. А в перервах «на каву» ще й спробували національну кухню греків Приазов’я.

 

Три дні тренінгу Mariupol space for peace на жаль пройшли. Проте в нас залишився безцінний досвід. Учасники навчилися правильно вести діалог, брати інтерв'ю та працювати в команді, що дуже потрібно для нашої подальшої роботи. Але сам проект ще й школа життя... я визначила для себе як важливо вміти не тільки донести свою думку до інших, але й вислухати та зрозуміти іншу, не боятися та пробувати нове, хапатися за незвичну роботу. Але головне, я зрозуміла те, що разом ми насправді здатні на більше, ніж думаємо,

– студентка спеціальності «Історія та археологія» Олеся Журавель.

 


За підсумками заходу учасники сформували 3 групи, які будуть проводити діалогові зустрічі, записувати інтерв’ю, збирати ігри різних етносів і по завершенні готувати виставку, яка познайомить маріупольців з етнічним розмаїттям місцевого населення. 


Перша діалогова зустріч відбудеться вже цього тижня. Подробиці у Facebook.


Читайте також: Першокурсники відвідали засідання студентського наукового історико-археологічного товариства МДУ

Переглядів: 187 | Додав: Press