Головна » 2017 » Грудень » 8 » У МДУ пройшов міжнародний економічний форум, присвячений ювілею кафедри-організатора
15:30
У МДУ пройшов міжнародний економічний форум, присвячений ювілею кафедри-організатора

8 грудня на економіко-правовому факультеті Маріупольського державного університету пройшла ІV Міжнародна науково-практична конференція «Особливості інтеграції країн у світовий економічний та політико-правовий простір». Форум був присвячений 20-річчю кафедри економіки та міжнародних економічних відносин МДУ, яка традиційно виступила його організатором.

Співорганізаторами були партнери кафедри – провідні виші Польщі, Грузії, Молдови, Болгарї, а також Департамент з питань економіки Маріупольської міської ради та Відділення у м. Маріуполь Донецької торгово-промислової палати.

На відкритті конференції учасників, гостей і колектив кафедри-ювіляра тепло привітав ректор МДУ, Почесний Генеральний консул Республіки Кіпр у Маріуполі, професор Костянтин Балабанов. За добросовісну й успішну працю, вагомий внесок у підготовку висококваліфікованих фахівців і розвиток наукового потенціалу університету колектив кафедри отримав Подяку ректора. 

Наукова конференція «Особливості інтеграції країн у світовий економічний та політико-правовий простір» проходить на базі університету з 2003 року, а три роки тому здобула статус міжнародної. Цього року у форумі взяли участь понад 100 науковців із 14 вищих навчальних закладів, у тому числі 7 зарубіжних. Результати своїх досліджень презентували науковці вищих навчальних закладів Італії, Грузії, Румунії, Болгарії, Молдови, Білорусі. Жвавий інтерес до теми виявили і вітчизняні вчені з Києва, Вінниці, Ізмаїла, Кам’янця-Подільського, Дніпра та Маріуполя. З метою профорієнтації до участі у форумі запросили учнів загальноосвітніх шкіл Маріуполя.

На пленарному засіданні до присутніх також звернувся декан економіко-правового факультету МДУ, доктор економічних наук Роман Толпежніков, який розповів про місце економічних досліджень у науково-дослідній роботі викладачів та студентів ЕПФ. Тему розвинув завідувач кафедри економіки та міжнародних економічних відносин МДУ, доктор економічних наук, професор Юрій Чентуков, який зосередив увагу на результатах наукової роботи кафедри економіки та міжнародних економічних відносин. 

Засідання продовжили виступи директора Департаменту з питань економіки Маріупольської міської ради Євгена Бодягіна, керівника ГО «Фонд розвитку Маріуполя» Юрія Кампова, керуючого філією ПАТ «Перший український міжнародний банк» в м. Маріуполі Андрія Висоцького і керуючого філією ПАТ «Державний експортно-імпортний банк України» в м. Маріуполі, кандидата економічних наук Дмитра Дресвяннікова.


Приємним подарунком до ювілею кафедри стало привітання від випускниці спеціальності «Міжнародна економіка» Ольги Атаманової, яка працює заступником начальника Департаменту комунікації Національної поліції України. Окрім того, присутні переглянули відео-ролик із привітаннями випускників спеціальності «Міжнародна економіка», які живуть і працюють за кордоном. 

По завершенні офіційної частини учасники форуму продовжили роботу у рамках восьми тематичних секцій. Обговорювали питання міжрегіональної взаємодії та транскордонного співробітництва, розвитку зовнішньоекономічних та політичних відносин країн, розвитку міжнародних фінансово-кредитних та валютних відносин, проблеми міжгалузевої співпраці в умовах глобалізації, інноваційно-інвестиційну діяльність країн і проблеми забезпечення їх сталого розвитку. 

Наукові доповіді учасників конференції опубліковані у збірнику матеріалів конференції. 

Читайте також: Кафедра економіки та міжнародних економічних відносин МДУ святкує 20-річчя

Переглядів: 461 | Додав: Прес-центр