Головна » 2016 » Грудень » 9 » У МДУ пройшов міжнародний науковий форум з питань інтеграції країн у світовий економічний та політико-правовий простір
16:03
У МДУ пройшов міжнародний науковий форум з питань інтеграції країн у світовий економічний та політико-правовий простір

9 грудня у Маріупольському державному університеті пройшла ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Особливості інтеграції країн у світовий економічний та політико-правовий простір». Організатором наукового форуму традиційно виступила кафедра економіки і міжнародних економічних відносин МДУ у співпраці з Познанським економічним університетом (Республіка Польща), Тбіліським державним університетом імені Іване Джавахішвілі (Грузія), Кагульським державним університетом імені Б. П. Хаздеу (Республіка Молдова), Комратським державним університетом (Республіка Молдова), Департаментом економіки та структурних реформ Маріупольської міської ради та Відділенням в м.Маріуполь Донецької торгово-промислової палати.

У форумі, який проходить на базі МДУ з 2004 року, взяли участь понад 100 науковців із 13 вищих навчальних закладів. Результати своїх досліджень представили науковці вищих навчальних закладів Крайстчерча (Нова Зеландія), Комрата, Кагула і Тараклії (Республіка Молдова), Тбілісі (Грузія), Києва, Львова, Одеси, Полтави та Маріуполя.

На відкритті конференції з вітальним словом виступили перший проректор МДУ, доктор економічних наук, професор Олена Булатова, завідувач кафедри економіки та міжнародних економічних відносин МДУ, доктор економічних наук, професор Юрій Чентуков, в.о. декана економіко-правового факультету МДУ, доктор економічних наук, доцент Роман Толпежніков. Також на конференцію були запрошені авторитетні експерти-практики: керуючий філією ПАТ «Державний експортно-імпортний банк України» в м. Маріуполі, кандидат економічних наук Дмитро Дресвянніков, керуючий філією ПАТ «Перший український міжнародний банк» в м. Маріуполі Андрій Висоцький та радник Програми розвитку ООН в Україні Вадим Ісаков.

На пленарному засіданні з науковою доповіддю виступив доктор економічних наук, професор кафедри економіки та міжнародних економічних відносин МДУ, Заслужений діяч науки і техніки України Юрій Макогон. Вчений розкрив тему: «Стратегія розвитку економіки Донецької області у посткризовий період».

У рамках 8 тематичних секцій учасники обговорили політико-правовий аспект інтеграційних процесів в умовах глобального середовища, особливості розвитку міжрегіональної взаємодії, транскордонного співробітництва, міжнародних фінансово-кредитних та валютних відносин, а також зовнішньоекономічних та політичних відносин країн в умовах глобалізації, проблеми забезпечення сталого розвитку країн. Окрему увагу приділили питанням забезпечення конкурентоспроможності галузей та регіонів національної економіки, міжгалузевої співпраці в умовах глобалізації та інноваційно-інвестиційній діяльності держав.

Наукові доповіді учасників опубліковані у збірнику матеріалів конференції.

Читайте також: На економіко-правовому факультеті МДУ відбувся майстер-клас працівників судової системи

Переглядів: 568 | Додав: Прес-центр