Головна » 2018 » Жовтень » 16 » У МДУ розпочався XVIII Тиждень італійської мови у світі
15:14
У МДУ розпочався XVIII Тиждень італійської мови у світі

16 жовтня у Маріупольському державному університеті стартував XVIII Тиждень італійської мови у світі. Насичену програму заходів, тема яких цього року – «Італійська мова в мережі, мережі для італійської мови», за традицією підготувала кафедра італійської філології за підтримки Італійського культурного центру МДУ. 

Із відкриттям Тижня італійської мови у світі викладачів і студентів університету привітала завідувач кафедри італійської філології, доцент Ганна Трифонова. Вона нагадала, що МДУ як провідний центр з вивчення італійської мови на Сході України вже не перший рік долучається до проведення Тижня і запрошує всіх охочих на цікаві та корисні заходи, націлені на вивчення і популяризацію італійської мови та культури.


Першим заходом у рамках Тижня стала презентація колективної монографії «Епоха Рісорджіменто в історії та культурі Італії». Ідея дослідження епохи боротьби за незалежність та об’єднання Італії надихнула колектив авторів у складі професорів Юлії Сабадаш та Олени Попович, доцентів Юзефа Нікольченка, Сергія Пахоменка, Ганни Трифонової, Лілії Ципоренко, Любові Дабло, асистента Таїсії Поклад.


Вчені МДУ розглянули передумови формування епохи Рісорджіменто, яку проаналізували у контексті національно-духовного поступу України у ХІХ – на початку ХХ століть. Також науковці дослідили життя і творчість видатних особистостей (музикантів, письменників, художників, мовознавців, журналістів тощо), які своєю творчою самовідданою працею, а інколи і безпосередньо на барикадах, брали участь у боротьбі за об’єднання Італії.  


Програма XVIII Тижня італійської мови у світі


Читайте також: У МДУ презентували студентські переклади творів Василя Сухомлинського новогрецькою мовою

Переглядів: 249 | Додав: Прес-центр