Головна » 2018 » Лютий » 28 » У МДУ учасники програми студентського обміну презентували медіапроекти про Маріуполь
11:18
У МДУ учасники програми студентського обміну презентували медіапроекти про Маріуполь

27 лютого студенти з Ужгорода презентували свої медійні проекти про Маріуполь, мета яких – зруйнувати поширені стереотипи про малознайоме місто. Студенти Ужгородського національного університету приїхали до Маріуполя у рамках програми студентського обміну «GOxChange», яку реалізує громадська організація «Global Office» за підтримки «European Endowment for Democracy» і Міністерства молоді та спорту України. Першими учасниками програми стали 19 студентів Ужгородського національного університету і 30 студентів Маріупольського державного університету. 

10-денне знайомство студентів УжНУ з Маріуполем розпочалося 19 лютого і включало оглядові екскурсії, воркшопи, відвідання музеїв і крупних підприємств, зустрічі із представниками малого бізнесу, громадських організацій, творчої молоді тощо. Низка заходів проходила у стінах Маріупольського держуніверситету: знайомство із керівництвом вишу та маріупольськими учасниками програми обміну, зустріч зі студентською радою, екскурсія Музеєм історії та археології, лекція «Ментальність людини Донбасу: історія та сучасність». 

У передостанній день перебування у Маріуполі студенти УжНУ представили фото-, відео- і текстові проекти, у яких відобразили свої враження від перебування у місті. На заході були присутні ректор МДУ, професор, Почесний Генеральний консул Республіки Кіпру Маріуполі Костянтин Балабанов, координаторка проекту «GOxChange» Юлія Федотовських, координаторка громадської ініціативи «GoEast» Cвітлана Колодій, студенти МДУ, громадські активісти Маріуполя. 

Серед поширених стереотипів про Маріуполь, які спростувала творча молодь: місто є епіцентром бойових дій, місцеві жителі здебільшого похмурі і непривітні, культурне життя міста досить бідне, маріупольці погано ставляться до рідної мови та людей, які розмовляють українською.

Презентації супроводжувалися активним обговоренням. Ужгородські студенти з готовністю відповідали на питання, розповідали про процес підготовки матеріалів та найцікавіші моменти знайомства з містом. 

Яна Буковецька: Надзвичайно сподобалася ця атмосфера, нові знайомства, нові враження. Я дотепер ніколи не бачила море, це просто неймовірно. Насправді дуже колосальна робота була зроблена нашими організаторами. Ці всі програми. У нас була надзвичайно насичена програма. Ми нічого не встигали. Ми зранку йшли на сніданок і день йшов таким незвичайним темпом, що ми просто приходили в гуртожиток і відключалися. За ці дні ми встигли побувати у більшості важливих місцях вашого міста. Напевно, не всі ваші жителі там бували.

Андрій Андрусик: Ці почуття надзвичайно позитивні, надзвичайно сподобалося у Вашому місті. Нові цікаві люди, зустрічі. Що мені запам'яталося найбільше так це завод, напевно. Я ніколи ще не бачив такого у своєму житті. Це для мене було щось таке. Метал розпечений, великі будівлі.

Ярослава Турянин: В принципі у мене не було стереотипів. Те, що я бачила в буклетах мені подобалося. Коли ми сюди приїхали все виявилося набагато крутіше. Коли ми сюди приїхали, ми були трішки налякані, тому що коли ми проїжджали біля вокзалу все було таке сіре. Але потім, коли ми стали з усім знайомитися, ми зрозуміли, що Маріуполь – це реально круте місто. Враження лише позитивні від людей, тепер у мене буде набагато більше знайомих. У нас була досить насичена програма, і ми зруйнували стереотип, що Маріуполь це лише індустріальне місто. Ми побачили Схід з іншої сторони.

Нагадаємо, що студенти МДУ, які беруть участь у програмі «GOxChange», гоститимуть в Ужгороді з 19 по 28 березня. 

Читайте також: Ужгородські студенти відвідали відкриту лекцію на тему ментальності людини Донбасу

Переглядів: 382 | Додав: Прес-центр