Головна » 2017 » Травень » 18 » Урочисте відкриття Фестивалю науки у МДУ
15:29
Урочисте відкриття Фестивалю науки у МДУ

Напередодні Дня науки, 18 травня, в актовому залі Маріупольського державного університету відбулося урочисте відкриття Фестивалю науки. Програма фестивалю включає відкриті лекції зарубіжних професорів, виставки наукових робіт, засідання студентських наукових товариств, круглі столи, презентації монографій, наукові семінари та інші заходи, націлені на популяризацію науково-дослідницької діяльності.

На відкритті фестивалю теплі слова привітання з Днем науки, який традиційно відзначається в третю суботу травня, прозвучали від міського голови Маріуполя Вадима Бойченко, заступника міського голови Ксенії Суховой і директора департаменту освіти Маріупольської міської ради Світлани Добровольської.

«Наука і її досягнення завжди були предметом гордості, показником високого інтелектуального потенціалу суспільства», - підкреслив у своєму виступі ректор МДУ, член-кореспондент НАПН України, доктор політичних наук, професор Костянтин Балабанов. Він подякував колегам і студентів за плідну роботу і побажав подальших успіхів на шляху до нових знань і відкриттів.

Потім Вадим Бойченко разом з ректором взяли участь в церемонії нагородження викладачів, які проявляють високу результативність на терені науки і освіти. Співробітникам університету вручили почесні грамоти Кабінету Міністрів України, подяки Міністерства освіти і науки України, грамоти Департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації, почесні грамоти та подяки міського голови Маріуполя, подяки Департаменту освіти Маріупольської міської ради і ректора МДУ.

 

Також дипломами нагородили 12 студентів, які посіли призові місця за підсумками Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт і Всеукраїнської студентської олімпіади, які проводяться під егідою Міністерства освіти і науки України.

Під час заходу в холі історичного факультету працювала виставка наукових робіт викладачів вишу «На шляху пошуку наукових істин».

Як єдиний класичний виш у Донецькій області, МДУ грає важливу роль у розвитку наукового потенціалу регіону. В університеті успішно розвиваються наукові школи: з історіографії історії України; дошкільної освіти; теорії міждержавного та регіонального співробітництва; з проблем інформаційної політики та соціального інжинірингу. Вчені МДУ розробляють 27 наукових тем, в тому числі 2 - за рахунок держбюджету. За результатами наукових досліджень в 2016 році викладачі опублікували близько 1000 наукових статей і методичних розробок, видано 14 монографій, 53 підручника та навчальні посібники, на базі університету пройшло 16 науково-практичних конференцій.

Великий інтерес до науки демонструє і студентська молодь. За минулий рік студенти вишу опублікували близько 1500 статей і тез наукових доповідей.

Маріупольський держуніверситет широко використовує можливості участі в дослідницьких програмах, які фінансуються Європейським Союзом, зарубіжними фондами і організаціями. У 2016 році виш став одним з перших учасників Програми розвитку лідерського потенціалу університетів України. Програма діє з ініціативи Британської Ради, Інституту вищої освіти НАПН України за підтримки Міністерства освіти і науки України. За підсумками участі в проекті 25-26 травня в університеті пройде Міжнародна науково-практична конференція «Інтернаціоналізація як фактор конкурентоспроможності сучасного університету», яка стане завершальним заходом Фестивалю науки в МДУ.

Читайте також: На міжнародній конференції у МДУ обговорили проблеми екологічної психології

Переглядів: 934 | Додав: Прес-центр