Головна » 2017 » Жовтень » 19 » У МДУ відбулася презентація документального фільму «Січ»
15:36
У МДУ відбулася презентація документального фільму «Січ»

19 жовтня у Маріупольському державному університеті відбулася презентація документального фільму «Січ» виробництва Радіо Свобода. З цієї нагоди до університету завітали журналіст Радіо Свобода та режисер фільму Ірина Штогрін, а також герої фільму – безпосередні учасники бойових дій: співробітник Національного заповідника «Хортиця», Віктор Кривоносов, завідувач відділу Наукової бібліотеки та архіву Національного заповідника «Хортиця» В'ячеслав Зайцев та військовослужбовець Ігор Прозапас

На перегляді фільму були присутні студенти і викладачі університету. Особливий інтерес фільм викликав у майбутніх істориків і журналістів.

Наприкінці зустрічі Ірина Штогрін презентувала книгу «АД 242. Історія мужності братерства і самопожертви», укладачем якої є сама журналістка. Книгу пані Ірина подарувала університету.

По завершенні презентації фільму завідувач кафедри історичних дисциплін, професор Володимир Романцов показав гостям Музей історії та археології МДУ, де вони змогли побачити цікаві історичні знахідки, здобуті під час роботи археологічної експедиції вишу.

Тим часом студенти поділилися враженнями від перегляду фільму.

Володимир Шаргородський (спеціальність «Історія»):

«Фільм дав мені впевненість у тому, що історія творить націю. Сюжет, відео і тем були просякнуті перипетіями української історії, що продемонстрували наскільки довго існує українська державна думка. А змалювання Січі, її витоків викликало в уяві той момент, який відомий нам як поява козацтва.  Взагалі стрічка справила приємне враження та понукала вже до міркувань після нього. Є невирішене питання «Чому сталося так?», яке планує розв’язати у подальшому майбутньому. Дякую режисеру та усім учасникам зйомок за цей український колорит у картині».

Валентина Чурікова (спеціальність «Журналістика»):

«Герої фільму дуже вразили своїм позитивом. Наче ці люди і не бачили війни, їм віриш та довіряєш. Перемога буде за нами, і це найголовніше, що ми могли почути. Фільм переносить нас до часів козацтва. Паралельно йдуть сучасні події. Це дуже вдалий прийом, розумний підхід — нагадати глядячам про своє коріння, про свої земляків, про дух українців».  

Марк Бородай (спеціальність «Історія"):

«Фільм «Січ» був для мене черговим доказом того, що наші українські солдати це захисники і справжні патріоти України, які стоять за справжню українську ідею і соборність нашої державності. Запорізська Січ — це приклад давніх традицій справжніх українських воїнів, захисників вільної незалежної держави». 

Еліна Прокопчук (спеціальність «Журналістика»):

«Мені сподобалось те, що фільм через зображення малої Батьківщини героя, через любов до неї показав любов до України, до всього, що ми маємо та повинні захищати. Це важливо тому, що не кожна людина розуміє, чому треба пишатися та любити країну, проте кожен має якийсь клаптик землі, який йому дорогий. Саме так ми повинні показувати Україну — через воду Дніпра, слова дітей та особисті історії героїв. У фільмі мені сподобався зв'язок між історією та сьогоднішніми подіями. Саме сьогодні, я думаю, особливо важливо відчувати зв'язок зі своїм корінням, ідентифікувати себе як українця».

Читайте також: У МДУ триває серія лекцій випускників Програми імені Фулбрайта


 

Переглядів: 414 | Додав: Прес-центр