Головна » 2018 » Травень » 3 » У МДУ відбулася презентація книги Посла Греції в Румунії Вассіліса Пападопулоса «Оля: дві зими та одна весна»
15:25
У МДУ відбулася презентація книги Посла Греції в Румунії Вассіліса Пападопулоса «Оля: дві зими та одна весна»

3 травня Маріупольський державний університет відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Грецької Республіки в Румунії Вассіліс Пападопулос. На факультеті грецької філології та перекладу відбулася презентація його книжки українською мовою «Оля: дві зими та одна весна».

Вперше Вассіліс Пападопулос побував у МДУ в 2013 році, будучи Послом Греції в Україні. Тоді він зустрічався зі студентами і викладачами факультету грецької філології та перекладу і високо оцінив внесок університету у популяризацію грецької мови і культури в Україні. Зараз він повернувся до вузу вже не з дипломатичною, а з культурною місією.

 

У МДУ грецького дипломата тепло привітав проректор з міжнародних зв'язків, професор Микола Трофименко. Презентацію роману «Оля: дві зими та одна весна» відвідали Генеральний консул Грецької Республіки в Маріуполі Елені Гергопулу, голова Маріупольського товариства греків Надія Чапні, студенти та викладачі МДУ, представники грецької громадськості.
Вассіліс Пападопулос розповів, що в основі книги – враження від пострадянської України 1995 року, а саме зміни суспільства, за якими він спостерігав. 

 

Зустріч проходила у форматі душевної бесіди. Автор з готовністю відповів на питання аудиторії і подарував примірники книги викладачам і студентам, які відвідали захід.

 

Маріупольський держуніверситет і Грецьку Республіку пов'язує плідна співпраця у сфері освіти, науки і культури. Греція була першим закордонним партнером університету і активно підтримувала виш на всіх етапах його розвитку. Досвід подібного комплексного співробітництва покладено в основу унікальної моделі розвитку міжнародної діяльності, розробленої в МДУ. На сьогоднішній день університет реалізує 14 договорів з грецькими партнерами, в тому числі з 10 провідними вузами Греції: Афінським національним університетом імені Каподистрії, Салоникським університетом імені Аристотеля, Іонічним, Яннинським та іншими університетами.

 

У 2002 році в МДУ був створений єдиний в Україні факультет грецької філології та перекладу, на якому зараз навчається понад 300 студентів з різних регіонів України. Завдяки ефективному міжнародному співробітництву тільки за останні п’ять років близько 100 студентів і викладачів вузу пройшли освітні, наукові та культурні стажування у Греції. 

 

Визнання Маріупольського державного університету провідним центром якісної підготовки фахівців у галузі грецької філології підтверджує і той факт, що саме на його базі в 2016 і 2018 роках проводився перший національний етап Всесвітньої олімпіади з новогрецької мови.

 

Читайте також: Стажування у Дипломатичній Академії при Міністерстві закордонних справ Греції (подача заявок до 9 травня)

Переглядів: 411 | Додав: Press