Головна » 2017 » Жовтень » 20 » У МДУ відбулася презентація навчального посібника «Історія Італії (від античності до сьогодення)»
10:34
У МДУ відбулася презентація навчального посібника «Історія Італії (від античності до сьогодення)»

У рамках XVII Тижня італійської мови у світі 20 жовтня у Маріупольському державному університеті відбулася презентація навчального посібника «Історія Італії (від античності до сьогодення)». Авторами-укладачами посібника виступили професор кафедри культурології та інформаційної діяльності МДУ Юлія Сабадаш, доцент кафедри культурології та інформаційної діяльності Юзеф Нікольченко, доцент кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики Сергій Пахоменко і доцент кафедри історичних дисциплін Віра Волониць. Видання здійснено за сприяння Італійського культурного центру МДУ та Спілки Данте Аліг'єрі.

Маріупольський держуніверситет - єдиний виш на Сході України, який здійснює підготовку студентів спеціальності «Мова та література (італійська)», а тому видання такої праці стало нагальною необхідністю для якісної підготовки студентів, які вивчають дисципліну «Історія та культура Італії». Навчальний посібник має велике практичне значення оскільки може бути корисним для різних напрямків та спеціальностей.

У своїй праці автори охопили історичний розвиток Італії з античності до сьогодення. Такий формат подачі історії однієї з провідних європейських країн допомагає студентам чіткіше усвідомити логіку історичного розвитку Італійської Республіки на тлі загальноєвропейських процесів, а відтак сформувати комплексне бачення її минулого та сучасності. Викладачі МДУ не лише підсумували накопичений попередниками досвід вивчення теми, а й навели нові факти і тези щодо окремих аспектів, порушили найбільш складні і неоднозначні питання, вказав на напрямки їх подальшого ґрунтовного розв’язання. Це дозволить студентам й науковцям закцентувати увагу на маловивчених аспектах італійської проблематики і визначитися з пріоритетами власних пошуків.

Посібник має 9 розділів, кожен з яких має свою внутрішню архітектоніку з обов’язковим розкриттям політичного, економічного і соціокультурного буття італійського народу. Традиційно були виокремлені такі історичні етапи розвитку: античність, середньовіччя, Ренесанс, Новий час, доба Рісорджіменто, становлення Італійського королівства, Новітній час (окремо перша половина ХХ ст. і період фашистської диктатури, післявоєнна доба і італійське «економічне диво», а також період кінця ХХ – початку ХХІ ст.). До того ж автори посібника доводять розгляд Італії до кінця 2016 року, включаючи сучасні події в країні, а останній розділ містить цікаві спостереження щодо трансформації політичної системи й економічної структури Італії в умовах глобалізації.

Поряд із детальним викладом історичного матеріалу до кожної теми додаються питання для самоконтролю, теми рефератів і творчих завдань, список рекомендованої літератури, що надає необхідну методичну основу для самостійної роботи студентів. Навчальний посібник вже викликав інтерес та схвальні відгуки науковців і студентів. 

Зауважимо, що на початку 2018 року під керівництвом професора МДУ Юлії Сабадаш, планується видання колективної монографії «Епоха Рісорджіменто в історії та культурі Італії». 

Читайте також: У МДУ стартував XVII Тиждень італійської мови у світі

 

Переглядів: 442 | Додав: Прес-центр