Головна » 2017 » Листопад » 23 » У МДУ відбулося традиційне весілля греків Приазов’я
15:49
У МДУ відбулося традиційне весілля греків Приазов’я

23 листопада на факультеті грецької філології та перекладу Маріупольського державного університету відбулося урочисте закриття Днів греків Приазов’я.

З вітальним словом до присутніх звернувся ректор МДУ, Почесний Генеральний консул Республіки Кіпр у Маріуполі, професор Костянтин Балабанов. Він зазначив вагомий внесок кафедри грецької філології та перекладу у популяризацію грецької мови та культури, а також у розвиток співпраці університету з Грецією та Кіпром.

Серед присутніх гостей були Генеральний консул Грецької Республіки в Маріуполі Елені Георгопулу, завідувач відділу освіти Федерації грецьких товариств України Олена Добра та голова Маріупольського товариства греків Надія Чапні. Також на святкування запросили учнів Маріупольського міського ліцею.

Заключний день із циклу тематичних заходів, організованих кафедрою грецької філології та перекладу МДУ, був присвячений традиціям урумів та румеїв. На початку святкової програми студенти кафедри грецької філології та перекладу розповіли про звичаї місцевих греків. Зануритися в атмосферу традиційного весілля греків Приазов’я присутнім допомогла театральна постановкою весільного обряду на румейському діалекті. 

Весілля для приазовських греків було ніби театральним дійством, де у кожного була своя роль. Тому й говорили: «я граю» на весіллі («грати» весілля). Традиційно весільний обряд складався з обрядових дій, які відбувалися послідовно. У кінці ХІХ – на початку ХХ ст. традиційне грецьке весілля розігрувалося більш повно, з безліччю деталей. Дівчат видавали заміж у 15-17 років, а хлопців одружували у 18- 20 років

У румейських селах перед весіллям у нареченого прикрашалося весільне деревце «елхи» з гілки вишні, на яку вішали яблука, солодощі, квіти та інші прикраси. Перед весільнім урумським обрядом був «обряд хени», який полягав у фарбуванні волосся і нігтів нареченої хною. Це було символом батьківської домівки. Окремим обрядом був танець для молодих. Під час їх танцю гості приводили корову, кур тощо – це символізувало побажання багатого життя молодій родині.

Дні греків Приазов’я проводяться у МДУ вже п’ятий рік поспіль. Впродовж трьох днів студенти, викладачі та гості факультету грецької філології та перекладу мали можливість долучитися до культури й історії греків Приазов’я. Також нагадаємо, що у рамках Днів Греків Приазов’я кафедра грецької філології та перекладу проводила фотоконкурс «Вай, курциц, курциц», в якому взяли участь понад півсотні учасників з МДУ, загальноосвітніх шкіл Маріуполя та прилеглих грецьких сіл.

Закінчилося святкування запальними хайтарма – традиційними масовими танцями греків Приазов’я.

Читайте також: У МДУ розпочалися Дні греків Приазов'я


 

Переглядів: 532 | Додав: Press