Головна » 2017 » Жовтень » 26 » У МДУ відбувся круглий стіл «Кібербезпека і системи захисту інформації: виклики сучасності»
14:11
У МДУ відбувся круглий стіл «Кібербезпека і системи захисту інформації: виклики сучасності»

26 жовтня в Маріупольському державному університеті пройшов науковий круглий стіл «Кібербезпека і системи захисту інформації: виклики сучасності». В обговоренні взяли участь співробітники Маріупольської міської ради, Головного управління Національної поліції України в Донецькій області, Донецького управління кіберполіції Департаменту кіберполіції Національної поліції України.

Науковий погляд на проблему представили вчені Маріупольського держуніверситету, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Запорізького національного технічного університету, Донецького національного університету імені Василя Стуса, Донецького національного технічного університету (м. Покровськ).

На відкритті заходу до учасників звернулися ректор МДУ, член-кореспондент НАПН України, Почесний Генеральний консул Республіки Кіпр у Маріуполі, професор Костянтин Балабанов і народний депутат України Сергій Тарута. Ректор нагадав, що у відповідь на сучасні виклики інформаційного суспільства цього року була відкрита спеціальність «Кібербезпека». Також він зауважив, що МДУ - єдиний виш у Донецькій області, який готує фахівців цього профілю, навчальний процес забезпечує кафедра математичних методів і системного аналізу, кадровий склад якої посилили за рахунок професорів із провідних вишів країни, зокрема, КНУ імені Тараса Шевченка. Загалом на кафедрі працюють 3 доктори наук і 9 кандидатів наук.

З доповідями виступили екс-начальник Донецького управління кіберполіції Департаменту кіберполіції Національної поліції України Ігор Косенко, професор кафедри кібербезпеки і захисту інформації Київського національного університету імені Тараса Шевченка, професор МДУ Сергій Толюпа, заступник начальника Управління інформаційно-аналітичної підтримки Головного управління Національної поліції в Донецькій області Денис Пефтієв та інші.

Учасники круглого столу розглянули способи виявлення мережевих втручань і ознак кібератак, пріоритетні напрямки захисту інформації комп'ютерних систем, удосконалення системної безпеки мереж промислової комунікації, нормативно-правове забезпечення в сфері кіберзахисту України та інші актуальні питання.

Круглий стіл організований за підтримки МОН України, Донецької обласної державної адміністрації, Маріупольської міської ради, Головного управління Служби безпеки України в Донецькій і Луганській областях, Головного управління Національної поліції України в Донецькій області, Донецького управління кіберполіції Департаменту кіберполіції Національної поліції України. Його мета - визначення актуальних загроз і пошук нових можливостей забезпечення безпеки кіберпростору з урахуванням постійного формування нових підходів до кібервтручань.

У процесі наукової дискусії учасники круглого столу відзначили, що сучасний інформаційний простір є одним з найважливіших елементів забезпечення національної безпеки. Виходячи з цього протидію інформаційної агресії має бути комплексним і визначатися на рівні інформаційної політики держави.

Збірник матеріалів круглого столу

Читайте також: Студенти МДУ жваво подискутували з народним депутатом України Дмитром Лубінцем

Переглядів: 1374 | Додав: Прес-центр