Головна » 2017 » Квітень » 26 » У МДУ відбувся круглий стіл «Роль зовнішнього фактора в суспільно-політичній кризі на Південному Сході України»
12:47
У МДУ відбувся круглий стіл «Роль зовнішнього фактора в суспільно-політичній кризі на Південному Сході України»

26 квітня на історичному факультеті Маріупольського державного університету відбувся круглий стіл «Роль зовнішнього фактора в суспільно-політичній кризі на Південному Сході України». Організатором заходу виступила кафедра міжнародних відносин та зовнішньої політики МДУ.

Студентів, викладачів і гостей круглого столу привітала декан історичного факультету МДУ, професор Вікторія Лисак та в. о. завідуючого кафедрою міжнародних відносин і зовнішньої політики Олена Гильченко. Вони відзначили актуальність обраної теми і необхідність обміну досвіду з метою більш чіткого розуміння подій і способів вирішення конфліктних ситуацій на Південному Сході України.

Серед запрошених гостей заходу - викладач Університету Миколаса Ромеріса (Литва) Альвідас Медалінскас, науковий співробітник Центру орієнтальних досліджень при Університеті Тарту (Естонія) Володимир Сазонов, директор Центру міжнародної безпеки та євроатлантичної інтеграції Ужгородського національного університету, доктор історичних наук, професор Ігор Тодоров.

 

Круглий стіл проходив за трьома тематичними секціями: «Роль зовнішнього фактора у формуванні передумов суспільно-політичної кризи на Південному Сході України», «Українська криза і зарубіжні країни: спектр позицій і оцінок», «Міжнародні організації та проблема вирішення суспільно-політичної кризи на південно-Сході України ».

Учасники та гості жваво обговорювали роль європейських країн і громадських організацій у врегулюванні українського суспільно-політичної кризи. Також приділили увагу способу вирішення проблем внутрішньо переміщених осіб, розглянули техніки російської пропаганди, а також успішні стратегії безпеки в міжнародному просторі.

Під час дискусії учасники отримали можливість обмінятися думками та досвідом із зазначених тем і обговорити перспективи подальшого науково-освітнього співробітництва.

Також на заході в якості спостерігачів були присутні представники Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Маріуполі.

Читайте також: У МДУ відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Україна у світовому історичному просторі»

Переглядів: 679 | Додав: Прес-центр