Головна » 2017 » Березень » 17 » У МДУ відзначили 100-річчя від початку Української революції 1917-1921 років
18:00
У МДУ відзначили 100-річчя від початку Української революції 1917-1921 років

17 березня студенти і викладачі Маріупольського державного університету відзначали 100-річчя від початку Української революції 1917-1921 років.

Студентська рада факультету іноземних мов за підтримки деканату організувала та провела культурно-просвітницьку бесіду «Українська революція 1917-1921 рр.». Присутні пригадали чотири Універсали Української Центральної ради, почули розповідь про українські громадські організації та політичні партії, а також цікаві факти з життя видатних діячів революції та інші історичні відомості. 

Про події минулих років студентам розповіла голова студентської ради факультету Катерина Бєлова. Особливу увагу доповідач приділила значенню та наслідкам бою під Крутами, а також проголошенню Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, яке відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі у Києві. Підбиваючи підсумки учасники бесіди зауважили, що, подолавши тернистий шлях до свободи, Україна вибудувала свою незалежність, проте ідея національної єдності і сьогодні є вкрай актуальною.

На факультеті філології та масових комунікацій з нагоди річниці Української революції кафедра української філології організувала круглий стіл «Життя як боротьба за Україну». Під час засідання викладачі кафедри та студенти спеціальності «Українська мова та література» обговорили романи Юрія Горліс-Горського «Холодний Яр» та Василя Шкляра «Чорний Ворон».

Також на факультетах відбувалися перегляд й обговорення документальних фільмів. На факультеті філології та масових комунікацій студенти спеціальностей «Переклад (українська, російська, польська)» і «Мова та література (російська)», а також представники студради факультету познайомилися з кінострічкою про визвольну боротьбу українських повстанців проти радянської окупації 1918-1922 рр. «Холодний Яр. Воля України – або смерть». На факультеті грецької філології студенти переглянули документальний фільм «Хроніки української революції», який у стислій формі висвітлює національно-визвольні змагання в Україні під час Першої світової війни та охоплює період Центральної Ради, Гетьманату і Директорії.

Жвавою дискусією супроводжувався перегляд фільмів на історичному факультеті. Її модератором виступив доцент кафедри історичних дисциплін МДУ Вадим Коробка. Студенти і викладачі обговорювали кінострічки «100 років Української революції: як починала Центральна рада» і «Невідома Україна – Михайло Грушевський». 

Усі заходи проводилися з метою гідного вшанування традицій боротьби українського народу за соборність і незалежність держави. 

Читайте також: У МДУ обговорили сучасний розвиток державотворення та правотворення в Україні

Переглядів: 404 | Додав: Прес-центр