Головна » 2018 » Листопад » 14 » Студенти МДУ познайомилися з історією та культурою Польщі
12:35
Студенти МДУ познайомилися з історією та культурою Польщі

Цього тижня у Маріупольському державному університеті пройшла низка заходів на честь 100-річчя незалежності Республіки Польща, організаторами яких виступили кафедра слов'янської філології та перекладу і Центр польської культури МДУ.  

11 листопада – знаменна дата в історії Польщі. У цей день 1918 року завершилася Перша світова війна, і разом з цим Польща відновила свою незалежність після понад 120 років перебування під владою Російської імперії і 3-річної окупації німецькими та автро-угорськими військами. Главою незалежної держави став маршал Польщі Юзеф Пілсудський.


12 листопада на початку першого заходу, приуроченого до 100-ї річниці незалежності Польщі, присутніх привітала завідувач кафедри слов'янської філології та перекладу, доцент Юлія Голоцукова. Цього дня відбулося знайомство студентів з історією Польщі. Відкриту лекцію на тему «Шлях До та Після: Що було, Що є, Що чекає попереду» прочитав доцент кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики МДУ Сергій Пахоменко. Також студенти переглянули тематичні відео та поспілкувалися із представницею ОБСЄ із Польщі Оленою Горською.


Наступного дня студенти долучилися до перегляду двох польських оскароносних кінострічок мовою оригіналу «Pianista» та «Ida». Після перегляду фільмів молодь дискутувала на теми війни, миру, патріотизму, свободи слова та принципів демократії. Також учасникам запропоновали взяти участь у командній грі «Złote Lwy», завдання якої – максимально швидко пояснити своїй команді сюжети польських кінострічок.


14 листопада першокурсників факультету грецької філології та перекладу, які не вивчають польську як основну іноземну мову, запросили на відкриту лекцію з польської мови. Заняття проводила асистент кафедри слов'янської філології та перекладу Наталія Леуцька. Студенти вивчали польський алфавіт, тренували вимову за допомогою скоромовок, знайомилися із культурою Польщі. 


Читайте також: Історична політика Польщі, «неліберальна демократія» та наслідки трудової міграції: у МДУ обговорили теперішнє і майбутнє країни-сусіда

Переглядів: 199 | Додав: Press