Маріупольський державний університет
офіційний сайт
Понеділок, 19.02.2018, 21:21
Вітаємо Вас Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід
Меню сайту
Нормативні документи
НАШІ ПОСИЛАННЯ
Факультети
 • Сайт факультету філології та масових комунікацій МДУ
 • Сайт факультету грецької філології МДУ
 • Кафедри
 • Сайт кафедри соціальних комунікацій МДУ
 • Сайт кафедри культурології та інформаційної діяльності МДУ
 • Кафедра економіки та міжнародних економічних відносин МДУ
 • Наукове видання
  "Вісник МДУ"
  Корисні ресурси
 • Спілка ректорів вищих навчальних закладів України
 • Наукова бібліотека МДУ
 • Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
 • Державні закупівлі: офіційний загальнодержавний веб-портал
 • Головна » 2017 » Листопад » 28 » У Музеї МДУ відкрилася виставка «Історія грошового обігу в Україні»
  13:52
  У Музеї МДУ відкрилася виставка «Історія грошового обігу в Україні»

  На базі Музею історії та археології Маріупольського державного університету урочисто відкрили виставку «Історія грошового обігу в Україні». Екскурсоводами виступили студенти-історики – члени студентського історико-археологічного наукового товариства МДУ.

  Метою виставки є залучення молоді до краєзнавчої, науково-дослідницької роботи, формування, збереження та раціональне використання Музейного фонду України, а також вивчення історії та культури рідного краю. 

  У заході взяли участь члени студентського наукового товариства, директор Музею історії та археології МДУ, старший викладач кафедри історичних дисциплін В'ячеслав Забавін, зберігач фондів Музею, доцент кафедри історичних дисциплін Світлана Арабаджи, першокурсники спеціальностей «Історія та археологія», «Середня освіта (історія)», викладачі історичного факультету.

  Виставка «Історія грошового обігу в Україні» показує історію українських земель через пам'ятки, які відносяться до спеціальних історичних дисциплін – нумізматики і боністики. Практичне значення нумізматики виходить далеко за межі колекціонування, систематизації та вивчення монет, адже нумізматичні пам'ятки – це важливе джерело для вивчення історії монетної справи, свідок внутрішніх і зовнішніх економічних зв'язків, розвитку ремесел, грошового обігу і товарного виробництва різних часів.

  Експозиція включає в себе близько 500 експонатів, які охоплюють період від III тис. до н. е. до грошової системи незалежної України. Монети та паперові грошові знаки були надані університету маріупольськими краєзнавцями і колекціонерами.

  «Основними напрямками діяльності Музею є допомога в організації навчально-виховного процесу, науково-дослідна діяльність, комплектування музейних зібрань, експозиційна, фондова та пам'яткоохоронна роботи. Музей займається охороною та реставрацією історичних й археологічних пам'яток, пропагує і популяризує досягнення історичної науки, надає можливість використовувати фондовий та експозиційний матеріал у науково-дослідній роботі і під час навчання» – підкреслив директор Музею В'ячеслав Забавін.

  Матеріали виставки можуть використовуватися у навчальному процесі – при вивченні курсів з історії України, археології, всесвітньої історії, а також спеціальних історичних дисциплін. 

  Виставка «Історія грошового обігу в Україні» працюватиме у Музеї історії і археології МДУ до 15 січня 2018 рокуЗ питань організації екскурсії звертайтеся за телефонами: (0629) 34-62-00 (кафедра історичних дисциплін), 097-962-03-31 (В'ячеслав Олегович Забавін, директор Музею).

  Читайте також: У МДУ презентували настільну історичну гру «Маріуполь step by step»

  Переглядів: 291 | Додав: Press


  Нагороди трудового колективу МДУ
  Пошук по сайту
  Календар
  «  Листопад 2017  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
    12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  27282930

             
                   
  Copyright Маріупольський державний університет © 2018

  Веб-дизайн, технічна підтримка та адміністрування:
  Белла Марина Віталіївна its.me.marina@gmail.com