Головна » 2018 » Жовтень » 29 » У рамках проекту Eразмус+ на базі МДУ створений Центр Балто-Чорноморських регіональних студій
17:21
У рамках проекту Eразмус+ на базі МДУ створений Центр Балто-Чорноморських регіональних студій

29 жовтня у Маріупольському державному університеті розпочав роботу Центр Балто-Чорноморських регіональних студій, створений у рамках реалізації проекту Erasmus+ «Переосмислення регіональних студій: Балто-Чорноморський зв'язок».

Проект фінансується Євросоюзом і реалізується за участі провідних університетів України, Естонії, Польщі, Швеції та Литви. Він передбачає створення англомовної магістерської програми для студентів-міжнародників, націленої на поглиблене вивчення Балто-Чорноморського регіону.


Першим заходом, який відбувся на базі центру, стала робоча зустріч представників Національного Eразмус+ офісу в Україні та університетів-учасників проекту: Університету Тарту (Естонія), Університету імені Адама Міцкевича в Познані (Польща), Лундського університету (Швеція), Університету Вітовта Великого (Литва), МДУ, ЛНУ імені Івана Франка, ОНУ імені І. І. Мечникова, КНУ імені Тараса Шевченка.


З 29 по 31 жовтня інтернаціональна група учасників проекту працюватиме над узгодженням навчального плану англомовної магістерської програми. Крім того, для іногородніх та іноземних учасників організують екскурсію містом і відвідання Маріпольського морського порту.


Як зазначив проректор з міжнародних зв'язків МДУ, професор Микола Трофименко, Україна розташована у такому унікальному геополітичному регіоні, як міжмор'я (між Балтійським і Чорним морями), а країни цього регіону близькі Україні не лише географічно, але й історично, економічно, культурно. Перед ними стоять схожі виклики і загрози, тому саме країни Балто-Чорноморського регіону надають велику дипломатичну і гуманітарну допомогу Україні.


Основним завданням центру, створеного на базі Маріупольського держуніверситету, буде сприяння всебічному співробітництву МДУ, Маріуполя та України із країнами Балто-Чорноморського регіону.
 

На базі центру магістранти й аспіранти університету проводитимуть наукові дослідження на цю тему. Також ми будемо ініціювати вивчення мов цих країн. Зараз для нашої країни надзвичайно важливо мати фахівців, які будуть розбиратися у процесах, що відбуваються у Балто-Чорноморському регіоні, і будуть використовувати ці знання в інтересах України, 

– Микола Трофименко.За підсумками проекту у МДУ в рамках спеціальності «Міжнародні відносини» з'явиться спеціалізація, пов'язана із вивченням Балто-Чорноморського регіону, а студенти і викладачі, які працюватимуть над цією темою, отримають можливість стажуватися в університетах Естонії, Швеції, Литви та Польщі.


Читайте також: За участі Посла США на базі МДУ відкрили Маріупольський центр «Вікно в Америку»

Переглядів: 563 | Додав: Прес-центр