Головна » 2017 » Вересень » 15 » Делегація МДУ взяла участь у святкуванні 10-річчя Європейської організації публічного права
11:45
Делегація МДУ взяла участь у святкуванні 10-річчя Європейської організації публічного права

15 вересня пройшла прес-конференція ректора Маріупольського державного університету, члена-кореспондента Національної академії педагогічних наук України, професора, Почесного Генерального консула Республіки Кіпр у Маріуполі Костянтина Балабанова за підсумками робочої поїздки до Греції.

З 5 по 9 вересня 2017 року Костянтин Балабанов і проректор з міжнародних зв'язків МДУ, професор Микола Трофименко перебували у Грецькій Республіці. Візит відбувся на запрошення директора Європейської організації публічного права (ЄОПП), екс-міністра внутрішніх справ Греції, професора Спірідона Флогаїтіса і був приурочений до святкування 10-річчя цієї організації.

В урочистих зборах з нагоди ювілею ЄОПП взяли участь і виступили засновники цієї організації: президент Грецької Республіки Прокопіс Павлопулос, президент Італійської Республіки Серджо Маттарелла, президент Португальської Республіки Марсело Ребело де Соуза. Лідери європейських держав відзначили вагомий внесок ЄОПП у поширення європейських цінностей, ідей демократії і верховенства права, зміцнення дружби та співробітництва між народами.

Під час дружньої теплої бесіди з Костянтином Балабановим Президент Греції підтвердив своє бажання відвідати Україну з офіційним візитом на запрошення Президента України Петра Порошенка, а також намір приїхати до Маріуполя. Прокопіс Павлопулос дав високу оцінку міжнародній діяльності університету. За його сприяння відбулося знайомство ректора МДУ з президентом Португалії Марсело Ребело де Соуза.

На засіданні ради директорів ЄОПП, яке проходило за участі ректорів європейських університетів, міністрів і послів країн-членів ЄС, директор організації Спірідон Флогаїтіс тепло говорив про Україну, Маріуполь та Маріупольський держуніверситет, звертаючи увагу на необхідність і важливість підтримки реформування України та сприяння її євроінтеграції.

На засіданні з привітанням також виступив ректор МДУ Костянтин Балабанов. Крім МДУ, до складу української делегації увійшли також представники Національного авіаційного університету, Ужгородського національного університету, Інституту економіко-правових досліджень НАН України, які мають намір вступити в ЄОПП.

На сьогоднішній день ЄОПП реалізує 13 проектів міжнародної науково-технічної допомоги ЄС, в тому числі «Еразмус+», у багатьох країнах. Ця організація використовує свій авторитет і вплив у Європі для того, щоб залучати фінансування ЄС для реалізації реформ в країнах-членах організації.

Загалом до складу організації входить 16 країн, Європейський Союз та інші міжнародні організації, а також 69 університетів. Маріупольський державний університет є одним із перших вишів, обраних до ради директорів цієї міжнародної організації. Саме МДУ сприяв приєднанню до неї України (поки в якості спостерігача).

За підсумками низки продуктивних переговорів були досягнуті важливі як для університету, так і для міста домовленості. Так, МДУ продовжуватиме реалізацію наявних і нових проектів ЄОПП з реформування і покращення роботи органів державної влади і правоохоронних структур.

На зустрічі ректора з президентом Кавказького університету, президентом Міжнародної асоціації ректорів університетів Кахою Шенгелією було прийнято рішення про підписання договору про співпрацю між МДУ і Кавказьким університетом, провідним вишем Грузії, та отримано запрошення відвідати Тбілісі. Також досягнуто домовленості про вступ МДУ до Міжнародної асоціації ректорів університетів, штаб-квартира якої знаходиться у Нью-Йорку.

За активізацію співпраці МДУ і мерії Маріуполя з містами-побратимами у Греції висловилася Тимчасово повірений у справах України в Греції Наталія Косенко. У рамках взаємодії з посольством передбачається організація спільних науково-освітніх заходів, зміцнення економічних і культурних зв'язків.

Таким чином, виконуючи функцію важливого центру народної дипломатії, Маріупольський державний університет заручається підтримкою керівників європейських країн, авторитетних зарубіжних партнерів, що вже зараз позначається на якості викладання, наукових досліджень, розширенні освітніх, наукових і культурних програм для викладачів і студентів університету. Однак найголовніше - те, що ця діяльність сприяє розвиткові міжнародного співробітництва на рівні університету, міста і держави, формуванню позитивного іміджу України за кордоном.

Читайте також: Англомовна программа з вивчення права Європейського Союзу у Братиславі

Переглядів: 558 | Додав: Прес-центр