Головна » 2023 » Квітень » 18 » Унікальний фонд і підтримка нескорених: доцент МДУ Сергій Пахоменко відвідав литовський університет
17:00
Унікальний фонд і підтримка нескорених: доцент МДУ Сергій Пахоменко відвідав литовський університет

Маріупольський державний університет має розгалужену систему міжнародних зв’язків, що дозволяє академічній спільноті обмінюватися досвідом з колегами по всьому світу. З 6 по 15 квітня доцент кафедри політології та міжнародних відносин Сергій Пахоменко відвідав Університет Вітовта Великого у межах мобільності персоналу за програмою Еразмус+.

Візит освітянина МДУ до литовського вишу мав на меті посприяти більш тісній співпраці та забезпечити майбутні стажування студентів, викладачів і співробітників двох університетів. 


Сергій Пахоменко мав робочі зустрічі із заступником декана факультету політичних наук і дипломатії Айсте Жемайтите, яка активно підтримує спільноту незламного університету, а також із викладачами факультету. Спілкування з колегами дозволило доценту МДУ домовитися про спільні наукові публікації з проблем інформаційних війн та пропаганди. 


За ініціативи Айсте Жемайтите освітянин відвідав бібліотеку колишнього Президента Литви Валдаса Адамкуса, який є Почесним професором Університету Вітовта Великого. 
 

У фондах зберігаються рідкісні документи про життя і політичну роботу Валдаса Адамкуса, який очолював країну протягом двох каденцій. Я зробив копії і поділюся ними зі студентами Маріупольського університету, які писатимуть дослідницькі роботи на литовську тематику,


– доцент Сергій Пахоменко.


Під час відвідин офісу Альянсу європейських університетів TRANSFORM4EU, до якого входить Маріупольський університет, Сергій Пахоменко ознайомився з поточними заходами та майбутніми проєктами Альянсу – спільні публікації, візити студентів, адаптації навчальних програм. У свою чергу, освітянин поділився власним досвідом викладання іноземним студентам у Маріупольському університеті та Латвійському університеті за програмою Еразмус+.


Як представник незламного вишу Сергій Пахоменко відвідав Український центр Університету Вітовта Великого, покликаний допомагати академічній і студентській спільноті нескореної країни.
 

Я ознайомився з роботою осередку, зокрема волонтерською – побачив, як плетуть захисні сітки. Також мав нагоду поспілкувався з координаторкою студентів з України, які навчаються у литовському університеті. Корисно було послухати про механізми адаптації молоді у новому для них суспільстві. А під час зустрічі з українською громадою мав можливість провести лекцію щодо взаємин України та Литви в історичному контексті і реаліях сьогодення,


– доцент Сергій Пахоменко.

 


З Університетом Вітовта Великого Маріупольський університет має тісні зв'язки з часів реалізації спільного проєкту «Переосмислення регіональних досліджень: Балто-Чорноморський зв'язок». Після підписання меморандуму про співпрацю, партнерська діяльність двох університетів вийшла на новий рівень і наразі будується на підтримці. Свого часу литовський виш зробив значний внесок для включення МДУ до Альянсу європейських університетів TRANSFORM4EU. 


Читайте такожДоцентка МДУ Юлія Лабецька отримуватиме стипендію на проведення дослідження пісенної спадщини греків Надазов’я

Переглядів: 169 | Додав: Press2